Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű szóbeli magyar,...

Középszintű szóbeli magyar, történelem érettségin a minimum pont elérése simán fog menni?

Figyelt kérdés
Kedden érettségizek magyarból, töriből. Nekem elég az is ,ha meg van a minimum pont, mert duplázok két tantárgyból ami már megvan és jók lettek. Magyarból elvileg megtanultam mind a 40 tételt, de nem érzem magam egy lexikonnak, elég sok minden kiment a fejemből... Történelemből a minimumnál 4 ponttal kell több a ketteshez (azaz 12), mert az írásbelim borzasztó lett. Töriből is már megtanultam 13 tételt, csak 7 van vissza,holnap megtanulom azokat is, de sokra nem emlékszem. Csomó ismerősöm azt mondta, hogy sima ügy, mert van sok segítség töriből is (forrás atlasz) meg irodalomból is van valami segítség elvileg. Tényleg ilyen egyszerű lenne, és irodalomból milyen segítség van?

2015. jún. 21. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Forrás használat és értelmezés történelemből 12 pont, a forrás eleve előfogja hozni belőled az anyagot és a tanár és kérdezni fog, ha látja, hogy nem tudod. A lényeg, NE HÚZZ ÚJ TÉTELT, mert azt nagyon pengén kell tudnod.


Irodalom: Szöveggyűjtemény vagy regény. Más nincs

2015. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy ment?
2017. jún. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EVA800 ***** válasza:
Regényt kirakat az asztalra
2022. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!