Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem engedik át másik osztályba...

Nem engedik át másik osztályba. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kisfiam most volt elsős, de fél év óta látjuk, hogy nem stimmel valami az osztályban, ahova jár. Nem szeretném itt bővebben kifejteni, hogy mi, de lényeg, hogy a gyerek totál ki van készülve itt, és nem akar ide járni. Fél év óta folyamatosan jelezzük az iskola felé, hogy ez így nem jó, és évvégén kértem, tegyék át másik osztályba. Először mismásolás, aztán ígéret, végül egy vigyem a gyereket ahova akarom volt a válasz. Az osztályban nem akarom hagyni, mert abba tönkremegy, elvinni másik iskolába pedig nem egyszerű, mert ide jár a két testvére is. Náluk minden rendben. Eddig. Ők érthető módon nem akarnak másik iskolát. Megoldani sem lenne egyszerű a három gyereket kér iskolába hordani (ráadásul egyedül nevelem őket), és a kisfiamnak is borzasztó lenne külön a testvéreitől egy másik iskola. Sakk-matt. Nem igaz, hogy nincs valami megoldás erre a problémára. Ki az igazgató felettese (állítólag egyeztetett a tankerület vezetőjével)? Hova lehet tovább menni?

2015. jún. 22. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig sokkal könnyebb lenne,ha leírnád mi a gond.
2015. jún. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, így nehéz... meg aztán azt gondolom, hogy nem az igazgató felettese az illetékes, hanem lent, a probléma gyökerénél kellene megpróbálni közös nevezőre jutni. De ha nincs "esettörténet", akkor tanácsot is nehéz adni..


Tanárral vagy osztálybeli gyerekkel, gyerekekkel van probléma - még ennyit sem tudunk.

Meg azt sem, mit mond az igazgató, miért nem engedi másik osztályba?

2015. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jogos! Probléma:

Év elején kezdett gyanús lenni, hogy 13 fő az osztálylétszám. Aztán a nyílt nap alkalmával szembesültem vele, hogy írtó gáz az osztály. Tele van SNI-s és egyéb problémás gyerekkel. Egy részének van papírja (kb a fele), és van akinek még nincs. 3-4 volt az a gyerek, akivel látszólag nincs probléma. Abból 2 már elment (vajon miért?). Szóval félévkor türelmet kértek, ezt megkapták. De mivel semmi nem változott, évvégén kértem a fentieket. Az elutasításban nem kimondottan indokolnak. Szerintük minden rendben az osztályban. A gyerekem nem szeret oda járni, nincs barátja az osztályban. A másikban lenne, de oda meg nem engedik át. Gondolom a kis létszám miatt bukna az osztály. De ha elviszem másik iskolába is bukni fog. Totál tanácstalan vagyok.

2015. jún. 22. 19:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, ez így már sokkal könnyebb :-)

Pl. nem tudnád-e megoldani, hogy a másik osztályból valaki "cseréljen" a gyerekeddel? Lehet, a másik osztályban van olyan gyerek, akinek meg jól jönne, hogy ez gyengébb osztály.

Vagy ha ez végképp nem megy, akkor az a fiú, aki lehetne a gyereked barátja, nem tudna-e átjönni a gyerekedhez?


Ha ezek nem működnek, akkor pl. Nevelési tanácsadónál lehetne tanácsot kérni, mit tegyél vagy végső esetben tényleg feljebb menni.

Most ezt csak viccből mondom : vagy buktasd lejjebb a gyereked (egyszer ezt tényleg megcsinálta egy anyuka, mert a mi osztályunk sem volt egyszerű eset, de ott tanár probléma volt)

2015. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt te már írtad egy fél éve. Adj ultimátumot az igazgatónak, vagy átteszi, vagy elviszed a gyereket. Akár a sajtóval is fenyegetheted. Egyúttal a kliknek is. Amit az iskola művel, hogy SNI-s gyerekeket rak össze épekkel, az elfogadhatatlan. A gyerekedért te vagy felelős, nem hagyhatod, hogy tönkretegyék, már így is hónapokkal késlekedtél, lassan helyrehozhatatlan lesz a kár, amit okoznak, és te is a tétlenségeddel. Így nem maradhat a fiad, mindenképp máshova kell vinni, osztályba vagy iskolába. Attól, hogy a másik 2 gyerek odajár, ő még járhat máshova, csak korábban kell kelni, ennyit megér. Nem muszáj a testvéreivel együtt járni, akinek nincs testvére, az se a testvéreivel jár, ő saját jogon egyéniség. A nagyobbak egyedül is járhatnának már iskolába, akkor még kísérni se kéne kétfelé. Legyél határozott!
2015. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Teljesen igazad van, csak eddig ment az ígérgetés stb. Most a legutolsó ígéret az volt, hogy mehet a másik osztályba. Most mikor ezt írásban kértem hírtelen megváltozott a döntés. Lehiggadtam, és arra jutottam biztos van annak törvényes módja, hogy kiharcoljam , amit akarok. De vajon megéri? Nem biztos. Velveszem a kapcsolatot a másik iskolával a héten. Ami miatt hezitáltam, hogy itt x nyelvi specre járt, ott y-ra fog. De kicsi, biztosan könnyebben veszi ezt az akadályt, minthogy lelkileg tönkremenjen egy ilyen közösségben. Köszönöm a hozzászólást, nekem nagyon hasznos volt.
2015. jún. 23. 09:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Majd számolj be a fejleményekről, most is az átvételről, meg majd szeptemberben, hogy hogy érzi magát. De csak olyan iskolába, olyan tanítóhoz vidd, amit/akit leinformáltál, ellenőriztél, nehogy cseberből vederbe kerüljön a gyerek.
2015. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikerült átiratnom a másik iskolába. Egyelőre nagyon pozitív a benyomásom. Abba az osztályba került, ahova kértem. Azt mondják (az iskola és ismerős szülők is), hogy nagyon jó és erős osztály, 20 fővel. Remélem most már csak pozitív tapasztalataink lesznek. Meg azt is, hogy a régi suliban maradt tesók nem látják ennek majd kárát.
2015. jún. 24. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem, ha szerették őket a tanárok, akkor ettől nem fogják kevésbé szeretni. Az igazgató meg kapott egy leckét polgári kiállásból.
2015. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!