Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrány a nyelvtudás hiánya...

Hátrány a nyelvtudás hiánya álláskeresésnél?

Figyelt kérdés
Anno gyorsan leraktam az eszperantót..a diplomát kiadták - jog - de a nyelveket utálom tehát kizárt, hogy bármilyen nyelvet megtanuljak...angolból végig bukdácsoltam a gimnáziumot...az egyetem alatt sem tanultam semmilyen nyelvet és soha nem is fogok! A kérdés hátrány álláskeresésnél vagy egyáltalán számít valamit a nyelv? Hiszen pl a közigazgatásban nem hinném, hogy idegennyelven kell tudni..
2015. jún. 23. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet általánosan érvényes választ adni.

Ha az álláshirdetésben az van, hogy "feltétel" vagy "előnyt jelent" a nyelvismeret, akkor nyilvánvalóan kisebb az esélyed. Ha ezek nincsenek ott, akkor meg értelemszerűen a nyelvismeret nem számít.

2015. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

'az egyetem alatt sem tanultam semmilyen nyelvet és soha nem is fogok!'


te egyszeruen lusta es ostoba vagy. nem azert nem fogsz allast kapni (kiveve ha valami rokon 'benyom' valahova), mert nem beszelsz nyelveket, hanem a lustasagod, igenytelenseged, butasagod miatt. A jogi kart elvegezted, mert ott csak seggelni kellett es atengedtek, de se dolgozni nem akarsz, se magadat kepezni. Meg csak sajnalni sem tudlak, kar, hogy az en adombol fognak teged is eltartani...

2015. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, nyelvtanárként sajnos időnként én is találkozom ilyen mentalitással. Nyilván nem mindenkinek ugyanolyan a nyelvérzéke (a szorgalom azonban elhatározás kérdése). Azt viszont nem tudhatod, hogy a nyelvtudás hiánya miatt mi mindenből zárod ki saját magadat az életben. Kezdve például azzal, hogy nem jutsz hozzá egy jó álláshoz.


(... egyetértve a 2. válaszolóval, csak kicsit árnyaltabban fogalmazva... :D )

2015. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek éveim nyelvtanulásra, mert 6 hónap alatt vagy 1 év alatt nem lehet a nulláról mondjuk németből középfokúra menni...lustaság? Azért van a nevem előtt a Dr. titulus :-) A jognak és sok más szaknak pedig felesleges a nyelv!
2015. jún. 23. 12:01
 5/11 A kérdező kommentje:

"ott csak seggelni kellett es atengedtek"


2-es Te melyik jogi kart végezted el? Esetleg Orvosit? Akkor rólad ennyit!

2015. jún. 23. 12:03
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

nem, azert van a neved elott a 'dr' titulus, mert a jogi kar automatikusan adja. semmivel nem erdemelted ki, ellentetben egy orvossal vagy epp termeszettudomanyos doktoratussal.


de semmi baj, kellenek a kozigazgatasba is 'jogaszok', kozalkalmazotti fizetesert. csak aztan ne sirjal, hogy nem elsz meg a nagy szadbol, mert a kozszferan kivul kb. sehova nem fogsz kelleni.

2015. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

'A jognak és sok más szaknak pedig felesleges a nyelv!'


buta vagy te meg trollnak is... bar vegul is ha soha eletedben nem akarod elhagyni ezt a romhalmazt, amit Magyarorszagnak neveznek, igazad lehet.

2015. jún. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

"mert a jogi kar automatikusan adja. semmivel nem erdemelted ki, ellentetben egy orvossal vagy epp termeszettudomanyos doktoratussal."


Te szerencsétlen. Az orvos, gyógyszerész, állatorvos is JOGSZABÁLY alapján kapja a Dr. címet, ugyanúgy mint a jogász. Felsőoktatási törvény, ha tudsz olvasni, nézd meg.

Nincs ilyen, hogy termeszettudomanyos doktorátus, PHD van, amelyért doktori tudományos FOKOZAT jár.

Mivel a jogász, orvos stb. JSZ alapján kapja a doktori címet, a többi szakon végzettek pedig legfeljebb phd elvégzése (vagy orvos, jogász stb. szakok elvégzése) után lehetnek doktorok.


Még valami, unalmas már ez a természettudományos arrogancia, te kb. azonosan vagy hülye a kérdezővel az előbbi mondatod alapján.

2015. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem függ attól,hogy hova mész, de önéletrajzban ne reklámozd az eszperantót inkább hallgass erről mélyen, mivel van diplomád tudják hogy van nyelvvizsgád , ne írd bele az önéletrajzba
2015. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam olyan ügyvédi irodában, ahol szabályosan kinevettek, amikor említettem, hogy angolból felsőfokot akarok szerezni, emellett tanulok oroszul, és még gondolkodom egy harmadik nyelven.

Ezután letoltak, hogy tök felesleges a nyelvtudás. Nos az az Üiroda egy elég pocsék hely volt, fizetés alig, ráadásul sz*r volt ott dolgozni. Bekerülni egy nemzetközi környezetbe, ahol a nyugati mentalitást vallják, ahol munkavállalókra odafigyelnek, megfelelő ösztönzési rendszert alkalmaznak, marha jó dolog. A fizetés meg nyilván többszöröse az ilyen béna helyekhez képest. Saját magadat vágod el a szakmai fejlődéstől és effektíve mindentől. De ha FMH-t akarsz egész nap kitölteni, meg postán sorban állni, akkor menj ilyen helyre, most még meg teheted, 15 év múlva nem hiszem.

2015. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!