Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar és történelem emelt...

Magyar és történelem emelt érettségit szeretnék tenni, hogy kezdjek hozzá a felkészüléshez?

Figyelt kérdés
Tételeim nincsenek,nem kaptam. A középszintű anyagokat tudom,de az emeltszintet nem. Hogy kellene felkészülnöm? Ti hogy kezdenétek az egészhez hozzá?

2015. jún. 23. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak a törire tudok mondani pár dolgot:

Egyrészt az írásbelire szerintem a tankönyvekben benne van minden, azokat kell átrágni.

A szóbelire pedig minden évben ki szoktak adni könyveket, amelyekben az aktuális év érettségi témakörei vannak kidolgozva.


A magyar szerintem már húzósabb. Egyrészt oda eléggé nagy olvasottság szükséges, másrészt pedig van műveltségi feladatsor, ami pedig nagy tárgyi tudást igényel. Alapból én is akartam emeltet tenni magyarból, de végül nem vállaltam be.

2015. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak töriből emelteztem, magántanár segítségével ugyan, de arra azért volt szükség, hogy tisztesen készüljek. Tanuld meg a 4 könyvet és kész.
2015. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Emelt torihez tudok csak hozzaszolni: kell targyi tudas az elso reszehez a feladatsornak vagyis tanuld meg reszletesen az anyagot, evszamok csatahelyszinek stb... Ahol esszet kell irni ott hasznalhatsz atlaszt szoval ugy konnyebb lesz. Plusz ertened kell egy kicsit a forrasokhoz es tudnod kell honnan szarmaznak, mindenkepp bele kell epiteni az esszebe.

A magyar erettsegi emelten nagyon nehez mert tul sok mindent kell tudni nem csak a nyilvanvalokat. En abba nem vagnek bele

2015. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a törit nem fújtam fel annyira. Ha van egy jó tanárod é fakultáción vagy, akkor viszonylag kevéset kell tanulni külön. A tankönyveket kell tudni nagyon, de első sorban az a lényeg, hogy az összefüggéseket értsd.

Emelt magyart csak akkor vállalj szerintem, ha tényleg imádod az irodalmat és a nyelvtant. Ellenben biztosan meggyűlölnéd. Nagyon sok háttérinformációt kell tudni, rengeteget olvasni mellé és lelkesnek lenni iránta. Mielött valaki azzal beszélne le a magyarról, hogy szubjektíven javítják, annak megmondhatod, hogy javítókulcs alapján dolgoznak a tanárok.

A Corvinás tételes könyvek nekem segítettek, de amellett érdemes külön kidolgozni őket. Az írásbelire meg a régebbieket átnézni természetesen.

2015. jún. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!