Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leendő egyetemisták, hogyan...

Leendő egyetemisták, hogyan szeretnétek boldogulni, ha alapvető dolgoknak sem néztek utána?

Figyelt kérdés

Nem péniszmutogatásból, de röhejesen egyszerűen kitöltöttem anno a felvi-s dolgokat, tekintve hogy mindent szájbarágnak. Az elmúlt X napban rengeteg olyan kérdés volt, amire vagy fél percet kell csak keresgélni hogy megleld a válaszd, vagy csak szimplán tudni kell hozzá olvasni és értelmezni.


Nem gondoljátok, hogy ha már a felsőoktatásba jelentkeztek, ráadásul most volt frissen a magyar érettségi, akkor illene egy kicsit utánanézni, értelmezni, elolvasni pontosan a dolgokat, és nem rögtön a gyakori kérdésekre rohanni?


2015. jún. 24. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb biztosra menni, mint elbaszni valamit és eredményhirdetésnél fogni a fejed
2015. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én minden létező dolgot elolvastam róla, voltam nyílt napon, az egyetem honlapját is végignéztem és szerintem teljes mértékben tájékozott vagyok

szóval ne általánosíts légyszíves


amúgy meg van aki bizonytalan, így inkább rákérdez

meg hát azért van pár ember, aki lusta utána nézni

2015. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem egyértelmű, hogy akinek nem inge, annak..
2015. jún. 24. 21:15
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Valóban nem kéne általánosítani. Ez is egy tipikus magyar hiba. Akárcsak a szövegértés, logikus gondolkodás hiánya. Tisztelet a kivételnek.
2015. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, azt hittem teljesen egyértelmű, hogy akire nem vonatkozik ez a dolog, az nem veszi magára. Ne kezdje el mindenki írogatni, hogy "deénbizony", mert neki nem szól a kérdés.
2015. jún. 24. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Sosem értettem az ilyen embereket. Ha te utánanézel a dolgoknak,akkor téged mit érdekelnek az olyanok,akik nem? A kérdésedre válaszolva én is utánaolvastam a dolgoknak,de valamire inkább rákérdezek,minthogy koppanjak.
2015. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Engem mindössze csak érdekelt a dolog, hogy van-e valami hosszútávú tervük az egyetemen azoknak az embereknek, akik a szájbarágós "ide töltsd fel az érettségid" menüpont értelmezésén is fennakadnak.
2015. jún. 24. 21:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg rohadt idegesítők azok akik a legalapvetőbb dolgokat se tudják.
2015. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan már nem "leendő" egyetemista vagyok, de azért válaszolnék.

Előfordulhat, hogy egy-egy felvetődő kérdésre csak utalnak, ilyenkor nyílván sokan bizonytalanságba esnek, és inkább rákérdeznek, hátha valaki járt már hasonló cipőben.

Másrészt lehet, hogy az adott kérdésre a válasz teljes precízséggel le van írva valahol pl. jogszabályban, vagy hasonlók. Na most ha valaki életében most olvas ilyet először és azt mondja nekem, hogy ő azonnal, első elölvasásra világosan megérti az egészet, akkor én megeszem a kalapom... Sokszor nem könnyű, még az értelmezése sem ilyeneknek, persze idővel belerázódik az ember.

Mindenesetre inkább merjen kérdezni az ember, minthogy nem.

Akik majd felsőoktatásba kerülnek úgyis rájönnek, ill. megtanulják hogy mindent önállóan kell csinálni, elintézni, tanulmányoktól kezdve hivatalos ügyekig bezárólag mindent.

2015. jún. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg van pár fárasztó kérdés

"elfelejtettem a jelszavam mit tegyek" és társai..amikor ott van a bejelentkeezés alatt az új jelszó kérése..meg amikor valaki most döbben rá, hogy nem jó tárgyból emeltezett mert egyik szakjára se fogadják el..na az ilyet én se értem,hogy nem lehet utánanézni?

de tény, hogy arra van az oldal, hogy kérdezzünk

2015. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!