Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kerekesszékkel milyen lenne...

Kerekesszékkel milyen lenne Szegeden suliba járni? Esetleg a diákéletből mennyire vehetem így ki a részem?

Figyelt kérdés
Szegedre készülök továbbtanulni, és azt hallottam , és köztudott is, hogy Szeged diákváros. Viszont, hogyan tudnék boldogulni kerekesszékesként? Gondolok itt a tömegközlekedésre, a szórakozóhelyek akadálymentességére, minden érdekel ebben a témában!:D

2015. jún. 26. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyetem vagy középiskola, attól is függ, sőt, a kartól is. Ha megmondod melyik karra akarsz menni, megmondom van-e feljáró.


Egyébként a tömegközlekedéssel nem lesz baj, minden 2-3. busz alacsonypadlós, az 1-2-es villamos azt hiszem 2 megy ami nem, a 3-4 lépcsős, de busszal is el lehet jutni bárhová.

2015. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, valóban nem voltam elég konkrét. Szóval, egyetemről van szó, egyelőre az orvosi a cél. :)
2015. jún. 26. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Arról sajnos nem igazán tudok, a TIK-be biztosan be fogsz tudni menni, ott lesz néhány órátok, van feljáró és lift is. A másik ahol sokat leszel, az a Dóm tér, az épületekben nem tudom milyen a helyzet, de villamossal/trolival könnyen megközelíthető. A helyedben írnék egy levelet az szte-nek, biztos vagyok benne hogy örömmel válaszolnak. Ha kolin gondolkodsz, akkor kérdezz rá arra is, hogy az Apáthy kollégiumban megoldható lenne-e a bejutás, zuhanyzás, ilyesmi. A közös koliknál a Móráról, a Hermannról és a Károlyiról biztosan tudom, hogy nem lesznek jók.
2015. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ , tényleg !

Az igazság az , hogy én arra gondoltam , hogy esetleg a Tanárkepzo koleszaba nem e vennenek fel ,ha leirnam , hogy máshol sajnos nem megoldható a lakhatasom?!

Lehet az lesz , hogy megejtek pár e-mailt , akkor már a Teleki vezetőségének is írok a kerdeseimmel kapcsolatban :)

Igazság szerint még csak most leszek 11-es, viszont kerekesszekkel előre kell tervezni...

2015. jún. 26. 22:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel, akár itt, akár privátban.


(Egyébként a Teleki bejáratánál van egy lépcső, nem tudom ez mennyire gond, ha nem, akkor viszont bátran ajánlom az ÁOK-s kolit. Szaktársakkal könnyebb ismerkedni egy kicsit, mindig van aki segítsen a kurzusokban/ügyintézésben, van közös téma, közös érdeklődés)

2015. jún. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, a Teleki kolit nemrég felújították, és kialakítottak néhány szobát a földszinten, kifejezetten mozgássérülteknek. Külön fürdővel stb. Illetve , azt mondták azok ,akiket még megkérdeztem,hogy van lift, a bejáratnál pedig nincs szintkülönbség, lépcső. A gond viszont az tényleg, hogy nem a Pedagógusképzőre szeretnék jelentkezni, viszont tényleg ez az egy koli, ami jó lenne. Vajon felvesznek,ha írok nekik egy levelet, hogy rá vagyok szorulva ? Persze, jó lenne az is, ha szaktársakkal lennék... :/ Na , ezért kell előre gondolkodni, hogy legyen idő utána járni mindennek :D
2015. jún. 27. 14:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Jól tudod, 2 évig voltam telekis, teljesen meg van oldva a koli akadálymentesítése, vannak direkt mozgássérülteknek kialakított szobák (nagyobb helyek, nincs küszöb, stb). Jelenleg is lakik ott 2 kerekesszékes srác.

2015. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!