Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megírni...

Mennyi idő alatt lehet megírni egy igényes szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egy hónapom volt a lényegi részére. Mondjuk durva volt, és ezen kívül nem is igazán csináltam mást... de kész lett, és ötös lett. De, ha így kezdesz neki, akkor biztos kicsúszol. Én előtte 2 hónapig gyűjtöttem az anyagot - meg azt, hogy pontosan mit és hogyan is kellene írnom.
2008. szept. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
hát 1 hónap alatt simán, ha éjjel nappal csak szakdogán dolgozol. de mivel enni is kell. meg szórakozni ezért kibövülhet félére is. attól függ hogy ha leülsz a szakdogát írni akkor meddig birsz rá figyelni,és ténylegesen azon dolgozni hogy kész legyen. az ember állitolag kb30percig tud teljes koncentrációval dolgozni. azért vannak a suliban is szüntetek hogy megint képes legyen figyelni.
2008. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért fél év kell, de ebben már benne van minden, nemcsak a lényegi rész, hanem a kutatás, kérdőívezés stb stb. Így van időd egy kicsit pihenni is, összeszedni a gondolataid, hogy mégis minden a helyén lesz-e vagy sem. Meg lehet írni persze egy hónap alatt is, de azért abba nincs benne a "felkészülés". Sőt egyik ismerősöm egy hét alatt írta meg, nappal újságíróskodott, éjjel pedig ezerrel gépelt. Nagyon kemény egy hét volt. Nem ajánlom, hogy kipróbáld.
2008. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem még van szűk 3 hónapom, plusz a nyár előtt már foglalkoztam 1-2 hónapot az anyaggyűjtéssel, a koncepció kialakításával... csak jött a nyár és kicsit nehezen rázódom vissza. Kíváncsi voltam, hogy másnál ez hogy megy/ment.
2008. szept. 3. 12:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a teljes munka, a kutatást is beleértve kitölti a rendelkezésre álló egy szemesztert. Én amikor megkaptam a témát, rögtön elkezdtem utánanézni a dolgoknak, folyamatosan foglalkoztam vele, de így is éppen hogy betudtam fejezni időre.
2008. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval. Ha igényesen akarod megírni, akkor tényleg kell egy fél év. Kilóra egy hét alatt is meg lehet írni, de kell az idő, hogy letisztuljon benned, kitaláld, pontosan mit szeretnél kihozni belőle, illetve előjöjjenek azok a problémák, amiknek a megoldásához idő kell. Ha megírod, hogy milyen témából írod, tudok konkrétabb ötleteket adni :)
2008. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már 2 hónapja elkezdtem, és áprilisban kell beadni... Minél több időt szánsz rá, annál jobb. Szerintem.
2008. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen téma és milyen a szakdolgozat. Nekem 6 hónap kellett intenzíven, mert kísérleteket is végeztem hozzá, meg kérdőívet elemeztem. magát a szöveges részt 1 nap alatt pofoztuk helyre a konzulensemmel.

Így lett 5-s.

2008. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!