Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell-e újraérettségiznie egy...

Kell-e újraérettségiznie egy határon túli magyarnak, aki magyar egyetemre szeretne menni, de már rendelkezik érettségivel?

Figyelt kérdés

2015. júl. 3. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

De lehet, hogy valamiből emelt szintű érettségit kell tenni, de ez a szaktól függ.

2015. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen szakra. Mindenesetre jól gondold meg. Nemtudom, hogy hallottál már-e a hallgatói szerződésről. Vagy itt dolgozod le az államis félévek számát vagy kifizeted.
2015. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell újraérettségizni.:) Én is külföldön érettségiztem, és Magyarországra megyek egyetemre. Az érettségiből azokat a tantárgyakat amiket ugyanúgy hívnak, mint Magyarországon (matek, angol, ...) elfogadják közép szintű érettséginek. Ha emelt szintű érettségit szeretnél egy tantárgyból azt külön kérni kell (oktatási hivatal) , és ez már nehezebb (nekem pl nem fogadták el a matekot emelt szintű érettséginek, mert nem teljesen ugyanazt tanultam mint Magyarországon). Szóval attól függ hogy melyik egyetemre akarsz menni, valahova így nehezebb bejutni mert pl lehet hogy nem lesz emelt szintű érettségid és így kevesebb pontod lesz; viszont ha idegen nyelven érettségizel akkor abból a nyelvből automatikusan beleszámolják a felvételi pontszámba a felsőfokú nyelvvizsgát (+40pont).
2015. júl. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ahogyan mondták már, ha szükséged van emelt érettségire, ahhoz át kell jönnöd valószínűleg Magyarországra (csak nagyon kevés kivétel van, amikor az adott ország érettségijét emeltnek fogadják el). a középszintű érettséginek megfelel az otthon letett érettségid is, viszont lehetséges, hogy "vesztesz" belőle picit, kevesebb pontnak számolják, mint amennyinek otthon. az országod hivatalos nyelvéből tett érettségit valóban elfogadják nyelvvizsgának (középfokú-28 pont). ahhoz, hogy felsőfokúként számolják, kell kérj igazolást a sulidtól, ha jól tudom ( nekem volt felsőfokú nyelvvizsgám, szóval nem bajlódtam ilyenekkel). én idén felvételiztem Magyarországra Romániából, szóval most eléggé benne vagyok a dolgokban, az utóbbi időben a felvi.hu olvasgatása, és az ügyfélszolgálatukkal való társalgás vált az egyik hobbimmá :D amúgy a felvételi tájékoztatóban van külföldi magyaroknak szóló rész, ahol leírja, hogy melyik országból hogyan számolják át az érettségiket [link] . remélem segítettem valamit :D
2015. júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!