Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy filmklubot,...

Hogyan kell egy filmklubot, mint szabadidős tevékenységet megszervezni, szociálisan hátrányos helyzetű gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Szociális asszisztensnek tanulok. Ez lesz az egyik szakdolgozatom!
2010. márc. 4. 07:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.

Ha ez lesz a szakdolgozatod, akkor hogy várod el, hogy itt pár sorban leírjuk? :) Nem épp arra készülsz hogy kidolgozd 30-60 oldalban?:)

De ha támpontokat akarsz az más.

Én eddig 3 szakdolgozatot írtam, abból egy bukta lett, így tudom mire kell figyelni. :D Plagizálás!!!!

A másik kettő 4es lett. :) De csak mert 1 hónap alatt összecsaptam őket.

Na de figy...

Én mindig a tartalomjegyzékkel kezdtem.

pl.:

bevezetés

fogalmak tisztázása (mint film, filmklub, szabadídős tevékenység, szabadidő, hátrányos helyzet, gyerek (fiatal felnőtt)

Ha ezeket összegyűjtötted máris kaptál egy alapot arról, hogy hogyan lehet nekifogni a kifejtésnek. És lett máris 10 oldal rizsád.

Aztán kezdheted kifejteni, hogy egy hátrányos helyzetű gyerek pl pszichológiailag milyen szinten áll, mi érdekli, mik a céljai, hiszen korlátozott lehetőségei vannak. Hova fordulhat segítségért, illetve a segítő szervek mennyire "hirdetik" magukat a hátrányos helyzetűek körében.

Milyen okból vonzaná ezeket a gyerekeket a filmklub. Mit adna ez neki. Milyen filmeket lenne érdemes bemutatni.

Kinek kéne levezényelnie, pszichológusnak, vagy médiatanárnak...

Milyen szisztéma szerint kellene megbeszélni a filmet.

Kapcsolódjon-e hozzá valamilyen verseny vagy vetélkedő, nyeremény, ami motiváló tényező.

Akkor a szervezéssel kapcsolatos kérdések: Helyszín, időpont, felszerelés (vetítő vászon, projektor, megfelelő hangberendezés), mert ha csak egy tv-zés értelmét adja, akkor ki jön el?!

Érdemes esetleg pár szót arról is írni, hogy manapság, a filmek elérhetők a tv-ben, illetve letölthetők a netről. Akkor lehet nem az új filmeket kéne vetíteni, hanem régi klasszikusokat. De akkor azokat hogy lehet vonzóvá tenni? Szóval nem mindegy a reklám sem.

Nah most hirtelen ennyi.

Ha segítettem és még beszélgetél erről, dobj egy privit.

Én amúgy kommunikáció-művelődésszervező szakon diplomáztam. Az egyik dogámat fiatalok (18 évesek) művelődési szokásairól írtam. Egy 100 fős kérdőíves kutatást csináltam, statisztikával.

2010. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak sokmindenben igaza van.

Először azt kell magadban tisztáznod, hogy miről szeretnél írni, s miért. MI a célja a dolgozatodnak, hová szeretnél eljutni, miért tartod fontos problémának?

(itt lehet írni egy kicsit a választott korcsoportról, miért őket választottad, miért a filmet stb.)

Ha a fejedben össze állt az, amit majd a bevezetésben leírsz, akkor kezdheted összeállítani a tartalomjegyzéket.

Én írnék a fiatalok korcsoportokra bontásáról, szórakozási lehetőségeiről, szokásairól, érdeklődési köreikről. (iskolában és iskolán kívüli lehetőségek)

A film befolyásoló erejéről, a helyes filmválasztásról, miket kell figyelembe venni a film kiválasztásánál (életkori sajátosságok, legyen valami célja a filmnézésnek pl: utána megbeszélitek, erkölcsi tartalma van, nem csak úgy nézünk filmet, hanem mindennek van valami célja, olyan filmet válasszunk, amit értenek, valamilyen tananyaghoz kapcsolódik, vagy az ő problémáikat dolgozza fel, van tanulsága, ugyanakkor szórakoztató)

Például én egyszer az egyik iskolás csoportommal (7-8.osztály) azért, hogy jobban megértsék a nagyböjt lényegé, hogy lássák, hogy mit jelent az, amikor valaki hirdeti, hogy a torkosság bűn, de közben ő pont ugyanazt a hibát követi el, megnéztük a Csokoládé című filmet. Utána pedig erről beszélgettünk.


Nyilván itt le lehet írni, hogy milyen egyéb technikai feltételeket kell leszervezni (projektor, film, terem, sötétítés), hogyan hirdetnéd meg, hogyan ösztönöznéd, hogy jöjjenek el.


Ha szociálisan hátrányos helyzetűek, akkor esetleg lehet olyan filmet keresni, ami a gazdag - szegény ellentétére épül, a tisztességesség, az ételről, a nélkülözésről, vagy pont a fényűzésről. S erről is lehet beszélgetni. (Most pl.: eszembe jutott az Álmomban már láttalak c. film, ami pont arról szól, hogy a szobalány, csak szobalány.)


Most ennyi jutott eszembe, de remélem tudtam segíteni.

2010. márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!