FCBmadzsó kérdése:

Elsosegely vizsga?

Figyelt kérdés

elsosegely vizsga autoiskolai Eu, voroskereszt vizsga alap elvarasok!

A napokban vizsgaztam es a felkeszulesemmel kapcsolazban par gondolatot jegyzek meg.Ne erjen titeket nagy meglepetes,kik epp keszulnek vagy vizsga elott allnak.Nekem ez elsosegely tanfolyam nem tetszett se idopontilag se anyagaban mint tanfolyam ahol tanitjak az elsosegelyt,nem nevezek autosiskolat az oktato siman 30 perces anyagot 2,5 oraban rizsalt le.

Volt konyvem dee nem igazan neztem bele az alapokat elolvastam.Kb 1 hetig tanultam ra ennyi boven eleg lesz hidd el.Jogsis Eu vizsgan ez siman csak az alapok..

Hogy egy normalis Eu vizsganak mi a menete?

Elmeselem es utana elmagyarazom mit es hol tanultam ra,hogy keszultem fel egy het alatt a vizsgara.

A story nekunk ugy volt hogy az ajton nevsor szerint mentek be.Az elore megbeszelt sorrendbe mentek majd be.Na ha nincs parod nem jott el avagy te nem beszeltel semmilyen parral mert nem voltal ott oktatson.Sebaj! Lehet ugy jon ki hogy pont parba lesztek valakinek nem jon el a parja peldaul.De elofordul hogy siman egyedul behivnak teged es akkor sztm nem mutatod be az ellatast.a kotest ahoz kell a par.Bizzunk abban hogy parral mesz be.erre kell szamitani.Egy par kb 4-6 percig van bent,egy csoport kb 45 perc alatt vegez.Igen gyors,de biztosan tobnek tunik ha izgul az ember.En nem tudtam a streszt leallitani pedig bizony mindent tudtam.Es bennem volt hogy ez az utolso lepes a jogsi megszerzesere.

Bemesz,koszonsz odaadod a szemelyigazolvanyod a csekket.A vizsgabiztos megkerdezi ki kezdi.Mond nyugottan hogy En! De ha semmi fogalmad akkor inkabb beszeld meg a paroddal h o kezdje mert kb lekell masold majd amit csinal.

-Eszmeletlen serurultet talal ,lassa el.

Odamesz leterdelsz a serult melle,mondhatod elotte hogy a helyszint biztositom.

En nem mondtam dee..te mond!!

Megrazod.ha fizikai ingerekre nem reagal ezt mondja majd a vizsgaztato.

Akkor legzes vizsgalat.

Ha nincs legzes ezt is mondja majd a kedves vizsgasztato.Akkor kinefelejsd szolsz a parodnak hogy hivja a mentot a megkezdett ujraeleszteshez.

A kovetkezo amitol annyra tartanak..ha nem gyakorolod.En nem gyakoroltam es pofon egyszeru.

Videokon ezt siman elsajatithatod.Az ujraelesztest nem kell tulbonyolitani az egyik kezedet a serult melkhasa kozepere helyezed ugy hogy az ujjaid az alla fele nezzenek.Erzt csoklon megfogod a masik kezeddel.es egy pontban masodpercenkent 2 percenkent 100 de 120 nal ne tobbet.

5-6 lenyomsz...szol hogy eleg!

Megkerdi mennyit nyomsz le. Te mondod 30 nyomas 2 fuvas.Megker hogy fuj az orba szajad beszoritod fejet hatrahajtod.nagy befuvas mozduljon a has.Levegovetel ujra.Oke.

Ha vizsgaztato nem szolit fel a szivmasszazs abbahagyasara te addig csinalod ameddig kell! 30 x szamold magadba de hangosan is nyugodtan.Aztan 2 befuvas es ujra 30..de erre nem fognak raerni...

Megker hogy huzz egy tetelt ez lehet minden eddigi elott is.de nekem ez utan volt tetelem.

Elolvasod nyugodtan gondold at lesz idod.Van hogy o ujra felolvassa neked.addig parod babazik.A kezebe adod a papirodat.ha van rajta hogy mutassa be gyakorlatban is keszulj fel hogy el kell lasd a tasad.

Megfogja kerdezni pl ebbol a lehetseges kerdesbol.

Utasa a jarmubol kiszalva a jegen megcsuszott keze duzzatt deformalt..stb.melkasan szuro fajdalmat erez..

A kerdese lehet az pl mit csinal a serult karral? Felkotom 2 db 3szogletu kendovel.

Mutassa be.es elkezded.ott lesz a kendo ha nincs rajt csomo kotsz ra minnel kissebbet.hogy beerje a kar egeszet.Aztan a masikat is rarakod es oldalt bekotod.kesz.

Nekem ennyibol allt a vizsga.Erdekes volt hogy a parom motoros balesetes tetelt huzott es sisaklevetelt kert tole.mikor en ugy tanultam hogy nem tavolitjuk el a sisakot..csak ha olyan allapotban van es indokolt.de lehet abban volt..nem figyeltem a kerdesre pontosan..ha a legzese nincs akkor vagyha valladekozik es csorog a ver a sisakbol meg az uveg tiszta ver.akkor.A lenyeg hogy en vettem le a sisakot o tartotta a fejet es mondta kozben en mit csinaljak.A csoportbol.mindenki atment.nem volt bukott.Es igen kilehet mondani nagyon izgultam de igazan konnyu ez legyen benned.

A nyar alkalmas legjobban a jogsi letetelere.de ha okos vagy ez megy evkozben is pontosabban akarom mondani suli idoszakban ha jarsz.En nekem ugy volt hogy elso nyaron a kresz aztan most az Eu lett meg.Ev kozben vezettem.Nyaron tuti nem vezetgetnek..nem erek ra.Ahogy a eu tanfolyamra sem.A lenyeg hogy siman megtanulhatod otthon az egeszed es profi szinten vagod majd mit hogyan kell tegyel.A kerdesek kicsit tunhetnek ketszinunek de olykor a valasz ugyan az.A joutyubon nezzd vegig az osszes videot ammennyi idod van annyiszor.Ennek linkjeit is mellekelem neked.Lesz egy ket oldal ahonnan meg tanultam ra.Ezek is lent lesznek majd.de ahogy a KRESZ is az EU is valtozik.

Hallottam mar olyanrol akinek fogalma nem volt es atment az elsosegely vizsgan..azert 6850..barhogy nezzuk ne kockaztass mert pofon egyszeru.

Egy het es 5 perc alatt a tudasod 4%a kell majd a vizsgara. Ha te 50% on tudod ezek csak az alap1



2015. júl. 16. 22:28
 1/4 A kérdező kommentje:

Ha te 50% on tudod ezek csak az alapok akkor mehetsz vizsgazni.Legyen fogalmad ez jelenti az 50% 80% pedig az amikor mar az a 4% igen meggyozo lesz vizsgan.De ha mar 80% on tudsz egy nap es kesz a 99% en szemelyszerint ugy ereztem hogy 80% on tudom.Es a vizsgan ez latszott is.

A feladatod nem mas mint nezd a videokat sorra.Ha valami ok miatt nem tudsz megjelenni a tanfolyamon siman menni fog otthon is.Kerdesek a neten fent vannak.Vedd at oket akar 2x is az boven eleg elsz!!

Ha 75 van akkor mindent probald atvenni legalabb egyszer.A tovabbiakban leirom az alapot amit tudnod kell:.


Helyszin felmerese

Biztositasa

Eszmeletenel vam e vagy nics

Kapcsolatfelvetel

Fizikai inger megrazzuk a vallat megszolitjuk.segitseget hivunk.


Ha eszmeletlen akkor segitseghivas szolok vkinek aki meg ottvan

Hivja o. Mentoket es segitsen a tovabbiakban.

Eszmeletlen az eletveszelyds allapotban van.

-Eszmeletlen allapptban ha szajurrgben van valami akkor barmikor lenyelheti.

-A nyelve hatra csuszhat.Elzarhatja a levego utvmjat.

Ezt az all kiemelesevel biztositjuk.


Kekulo arc..oxigen hiany


Ha a baleset csak osszeeses es nem veszelyes verzesesk vanakakkor csak hatraszegjuk a fejet nem fektetjuj oldalra stabilba


Ha magasbol esett. Aserult

Motor baleset

Auto szelvedobol kizuhan.


Gerinctoresre gyanakodhatunk.Medenve comcsont es egyebb toresek.mozgatasi tilalom all fent.



Torest steril fedokotessel latjuk el.laza fedokotes.

Lehetoleg 2 db 3szogletu kendovel rogzitjuk.



Azbor fole hajolunk eletjelenseget vizsgalunj.

Nezzuk a melkhasat es a lelegzeset az ofran es a szajan.


Szolunk a telefonalonak h nekialunk ujraelezteni


Addig elesztunk ujra mig megnem erkezik a mento vagy vmi javulast nem erzekelheto a betegen.



1 Helyszin bisztositas biztonsagos terulet a segito es a serult szamara.

2. Lepjunk lapcsolatba a serultel.

Razzuk meg szoljunk hozza.

3.hivjunk a kozelben levo segitseget.

4.vizsgaljuk meg a legzeset 3 erzekelessel.(ha eszmeletlen)

Ha van legzes stabil oldalfektetes a fej hatrahajtasaval mentohivas)

Ha nincs legzes nezzunk bele a szajaba!!! Tisztitsuk ki sterilen.Azonnal kezdtuk meg az ujraelesztest.

Szoljunk segitonknek hivja a 104 et.ha nincs velunk mi hivjuk es adjuk meg a hely minnel pontosabb kordinatait.Kihangositott telefonnal tovabra is kapcsolatban tudunk lenni veluk mikozben az ujraelesztest csinaljuk.


((nyomaspont elnyomasa))


Stabil oldalfektetes kizaro okai lehetnek.


-Nyilt hasi serules.

-Gerinctores,nyaki reszen gerinctores.

-Medence tores

-Combcsont tores

-Soros vagy ablakos bordatores


Az alap


Helyszin biztositas

Szorito ruhadarabok eltavolitasa!

Nehol a talalt helyzetben rogzitjuk

Vegtagot a sziv fele vagy vonalaba emeljuk es tamasszuk ala.

3 szogletu kendovel rogzites

A serult vegtag alattibes felso reszt is rogzitsuk

Fedokotes.nyomokotes.polyakotes.sapkakotes.3szogletu kendo.

Ha nyakon serules van akkor a kotest a fejen kezdjuk 2 3x korbetekerjuk egy kotszert helyezunk tagitonak a seb ellentetes oldalara a nyak ellentetes oldalara.es ugy kotjuk meg.Altalaban minden kotes vegen ragasztunk.


Hasi serult gyomor serultet also vegtag terd behajlitasaval alatamasztjuk megemeljuk.

Borda felso testresz serulesenel ha nincs kizaro ok.akkor felig ulohelyzetbe helyezese es megtamasztasa.



Orr verzesek fej beveres eseten sima steril gezlap helyezese orr es fulre.fej kisse megemelese oldalra hajtasa alatamasztasa ne logjon.itatas.mentohivas.


Arcderules hason fekves oldalra hajlitas.


Gyalogos gazolas eseten gonfoljunk medence es comcsont toresre.!!! Ezzel a stabil oldalfektetes kizarva

Ellenorizuk a beteget.heszibt biztositjuk legzes ellenprzes.ha nincs ujraelesztes mentohivas.


Eszmeletlen beteg eseten. Legut biztositasa es verzes csillapitasa.



Ez csak egy kis segitseg hpgy mire is kell igazan keszulj hogy ne erjen meglepetes.Amit meg hozzafuznek hogy ha megvan az a szint hogy a kerdesekre jol tudsz valaszolni es csak egy ket alapoz hagysz ki a valaszbol az mar 80%..A vizsgara ugy keszzlj hogy kerdezhet barmit de a valasz egyszeru.nyugpdtan mond es ha rosz kitudod magad javitani.nem orvosok vagytok ti csak az autovezeteshez szukseges alap elvaras Elsosegely nyujtast kell tudnotok.Hajra mindenkinek!


(ez a Kreszre is ugyan igy vonatkozik.jo ha ottvagy azert a tanfolyamon de otthon minden nap gyakorold a ptogramot ed nezd at mit hibaztal.60x csinald meg a 75 bol.a vizsgan igy 99% hogy atmesz.A vozsga abbol fog alni ami a programon van) :)

2015. júl. 16. 22:30
 2/4 anonim ***** válasza:
tl;dr
2015. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 1-2 hónap múlva megyek vizsgázni, és nagyon jól jött az élménybeszámolód. Köszönöm.

2015. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazan nincs mit! Barmi kerdesed van szivesen valaszolok.Amit meg megjegyeznek,minden a vizsgáztato hozzaallasatol is fugg.

Sok sikert :)

2015. júl. 17. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!