Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontszámítással és nyelvtudáss...

Pontszámítással és nyelvtudással kapcsolatos kérdés: felsőfokú nyelvvizsga/ emelt szintű érettségi/ Gyes is van?

Figyelt kérdés

Kicsit bekavarodtam a számításba, segítetek?

Két felsőfokú nyelvvizsgám van, ebből az egyik az angol.

Ez választható emelt szintű érettségi tárgynak, gondoltam, akkor ebből emelt szintűznék majd. Akkor az erre vonatkozó plusz pontot nyelvvizsgaként nem vihetem, csak a másik nyelv után jár, jól gondolom, ugye?

Tehát emelt szintért jár 50 pont, másik felsőfokúért 40 pont és mivel még gyes-en vagyok a picivel, ez is plusz 40 pont? Ez meghaladja a 100-at, szóval akkor ezzel meg is lenne az össz plussz pont? És ha lejár a gyesem a felvételiig, akkor csak 90 pont?


Amúgy ha felsőfokú nyelvtudásom van, akkor az emelt szintű érettségin szerintetek hány % a reális eredmény, amire számíthatok? Volt valaki így, hogy ilyen nyelvtudással próbálta meg az érettségit? Hogy ment?


2015. júl. 21. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy felsőfokú és egy középfokú. Azt tudom mondani, hogy volt rá példa, hogy aki letette a Cambridge-i C1-et 70% felett, az 70% alatt írta meg az emelt érettségit. Ez meg így már inkább vicc: a szóbelinél szokták nagyon lenyesni a pontokat, és eléggé szubjektíven ítélik meg a válaszokat.
2015. júl. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jesszum pepi... :-O Ezt nem gondoltam volna. Akkor erre komolyan kell készülni még ilyen tudás mellett is, ezek szerint. Én csak gondoltam besétálok majd. De akkor rákészülök, köszi, hogy meséltél! Azt gondoltam, hogy egy érettségi nem lehet olyan nehéz egy nyelvvizsgához képest, hisz ez "csak" a felvételihez fontos, a való életben ha kérnek is valamilyen papírt, akkor az inkább nyelvvizsga.
2015. júl. 21. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tapasztalat, de a nyelvtanárom is azt mondta hogy nehezebb az emelt érettségi angolból mint bármelyik nyelvvizsga. :/
2015. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Döbbenetes... komolyan mondom. Ráadásul felvételin kívül semmire sem lehet használni, mégis ilyen nehéz? Őszintén meglepett ez most.
2015. júl. 22. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:
jajj, ne mondjátok már, hogy ilyen nehéz! Nekem is két felsőfokú nyelvvizsgám van, csináltam emelt érettségiket, és nevetségesen könnyűek. Végül csak közepeztem nyelvből, mert az orvosira megyek, de több osztálytársam is emelt nyelvi érettségit tett, minimum 85%-os eredménnyel, de azért inkább a 90% feletti volt a jellemző. Kedves kérdező, nem mondom, hogy ne gyakorolj, de ne higgy az ilyesféle városi legendáknak, hogy az emelt érettségin mindenkivel csak szívóznak...
2015. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!