Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem értem el a 280-as...

Ha nem értem el a 280-as ponthatárt, de marad hely a szakon akkor ott lejjebb viszik addig, amíg meg nem lesz a létszám? Illetve ha bejelöltem a költségtérítésest, akkor se vesznek fel 280 pont alatt?

Figyelt kérdés

2015. júl. 21. 22:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%

Amikor én érettségiztem, és az akkori maximális (120) pontnál - két felsőfokú nyelvvizsga miatt - 20 ponttal volt több nekem. Tehát 140 pontom volt.

Abban az évben összesen mindennel együtt 144-et lehetett szerezni, de a további 4-et olyasmire kaphattam volna már csak, ha pl. olimpiai bajnok lennék... A 140-es eredményem "csodaszámba" ment, abban az évben bárhova felvettek volna, viszont én maradtam még egy évet OKJ-n, és csak utána felvételiztem.


Addigra bejött a kétszintű érettségi, az ehhez kapcsolódó teljesen megváltozott pontrendszerrel, és mivel nekem még olyan nem volt, a 140 pontom hirtelen már nem számított csodának... Rossz így sem volt, de mivel emelkedett a szerezhető maximális pontok száma, így már voltak sokan, akiknek több lett.


Nyilván lecsúsztam az első helyen megjelölt egyetememről emiatt... Újraérettségizhettem volna persze emelt szinten, de nem gondoltam előre, hogy ez lesz a helyzet.


Utólag nem bánom, a második helyre felvettek, és úgy gondolom, még jobban is jártam. Közelebb áll hozzám. Ugyanakkor rá akartam mutatni: a szabályok folyamatosan változnak, szóval ez bármikor sajnos megtörténhet az emberrel.


Szerintem is nevetséges, hogy két évig egymás után sem tudják tartani magukat ahhoz, amit kitaláltak, megnehezítve ezzel mindenki életét. Sajnálom a mai diákokat nagyon... De ez van, erre most már számítani kell sajnos. :(

2015. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Most teljesen el vagyok keseredve, már komolyan megőrülök abba, hogy bármit csinálok az eredménytelen.


Viszont az érdekes lesz, hogyha egy szakra 120 embernek hirdettek helyet és mondjuk 20-25 ember 280 pont alatt van akkor azok inkább dögöljenek meg legyen csak 95 ember a szakon.

2015. júl. 22. 08:53
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen nem lesz, a frissen érettségizők 99%-a (már, aki felvételizik) eléri a minimális ponthatárt, úgyhogy velük meg is telnek az egyetemek/főiskolák.
2015. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem inkább szívességet tettek neked a további nyűglődés elkerülésére.. Ugyanis aki képtelen elérni a minimum ponthatárt - ami nevetségesen egyszerű -, az maximum 2 félév után kihull az egyetemről, és még fizetheti is vissza a tandíjat.


Nagyon gyorsan kapd össze magad és fejezd be a siránkozást, különben mindig ilyen szerencsétlen maradsz!

2015. júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy pont azt csináltam, amit kellett tanultam. OKJ bizonyítvány is megvan, ez csak azért kellett, hogy plusz pontot szerezzek mivel ezzel konkrétan kitörölhetem.
2015. júl. 22. 09:14
 16/40 A kérdező kommentje:
Oké nem vesznek fel, de akkor most mégis hova menjek mit csináljak?
2015. júl. 22. 09:24
 17/40 A kérdező kommentje:
Amúgy #14-es én ennék költségtérítésesre tehát nem kellene visszafizetnem mert alapból fizetném.
2015. júl. 22. 09:26
 18/40 anonim ***** válasza:
Két 64%-os közép szintűt kellett volna írni + az OKJ, így lett volna 280. Ha ez másodikra sem sikerült akkor nem biztos, hogy neked való az egyetem, minden rossz indulat nélkül.
2015. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Emelt érettségim van +50 is megvan.
2015. júl. 22. 09:53
 20/40 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem érted el a minimum ponthatárt, akkor nem való neked a felsőoktatás. Azért legyen már egy kis önkritika. A 280, de még a 300 pont is nevetséges. Egyetemen az ilyeneknek max 2 félévet jósolok. Nem bunkóságból, hanem tapasztalatból. Ott kb. emeltszinten kell tudni az anyagot és nem mindig 50%-ra. Legtöbbször 60-tól kettes, de volt már olyan zh-m, amin 10 kérdésból 9-re kellett jól válaszolni. És ez csak a beugró volt.
2015. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!