Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá, hogy költözz...

Hogyan vegyem rá, hogy költözzön kollégiumba?

Figyelt kérdés
Van egy 22 éves fiam aki egy budapesti egyetemen tanul. Mi 100 km-re lakunk a fővárostól és ő innen járt be naponta. Most nyári szünet van, itthon tölti az idejét és szerencsére tud pihenni, de iskolaidőszakban gyakran fáradt, kimerült és látom rajta, hogy nehezen viseli az ingázást. Én szeretném, ha beköltözne kollégiumba, de ő erről hallani sem akar. Ha megtehetnénk fizetnénk neki albérletet, de sajnos ezt nem tudjuk megengedni magunknak, hogy két lakást fenntartsunk. Csak azt szeretném, ha könnyebb lenne neki. Hogyan tudnám rávenni, hogy beköltözzön kollégiumba? Egyáltalán kaphat kollégiumi helyet még két év után vagy így már teljesen reménytelen?

2015. júl. 22. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen el tudja dönteni, mi a jó neki.

Te javasolhatsz, de ha nem akarja, akkor sehogy se "vedd rá".

2015. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Leginkább sehogy ne vedd rá. 22 évesen el tudja dönteni, hogy mi a jó neki és teljesen megérte, hogy nem akar kollégiumba költözni. Nem a te fiad az egyetlen ilyen, aki ilyen távolságról jár be. Én 23 éves vagyok és Komáromból járok be naponta már két éve és semmi hátrányom nincs belőle. Nem mondom, hogy a legkényelmesebb, de kibírható. Vonaton lehet tanulni.

Ha nem akar kollégiumba költözni, akkor ne erőltesd. Elég undorítóak a kollégiumok, na meg gondolj bele ott 4-5-en vannak egy szobában. Jobbik esetben is csak két fürdő van egy emeleten. Ilyen körülmények mellett inkább bevállalja az ember azt, hogy ingázik. Otthon azért mégiscsak ott a saját szoba, ahol nem zavar senki, nem kell várni a wc-re, fürdőre. Nem kell a hülye szobatársakhoz alkalmazkodni.

2015. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kollégiumba Pesten bekerülni kicsit nehéz, de ha kevés a család jövedelme, esetleg van valami hátrányos helyzet, lehetséges


DE! ha a fiad nem akar beköltözni a koleszba, ne erőltesd. Igaz, hogy én csak 80 km-re járok egyetemre, nem 100-ra, de engem se lehetett rábeszélni arra, hogy ott lakjak, inkább átszállással, hajnali 4-kor elindultam mindig.

fáradt voltam, morcos voltam, de mégis így éreztem jól magam, mert a mai koleszok viszonyai nem túl kellemesek, tanulásra a legtöbb szinte alkalmatlan az állandó bulik miatt. megnyugtató a tudat, hogy este hazatérhettem a családomhoz, és édesanyám vacsorával várt.


én azt mondom, ő már felnőtt ember, el tudja dönteni, bírja-e vagy sem. ráadásul jelentős pénzeket spóroltok ezen, hiszen nem kell a kolidíj+hazajárás ára hétvégente, csak a bérlet ára, otthonról tud vinni szendvicset, kaját, ha akar, én jelentősebben olcsóbban kijöttem.

2015. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem fegyverrel se lehetne kollégiumba kényszeríteni, annyi szent.

Vagy nem csinálnám az adott egyetemet, vagy vállalnám a bejárást. Így is tettem, mármint bejártam. Igaz, sokkal kisebb távolságról, viszont a pocsék közlekedés miatt ez nekem is mindennap hajnali kelést jelentett.

De ezerszer inkább, mint szobatársak, közös fürdőszoba, "házirend"... pff...


Ez elmegy egy kb. két-háromhetes nyaraláson egy hostelben, de így élni, és főleg: tanulni!? Soha!

2015. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
40%
# 2/2 vagyok. Nekem a legrosszabb esetben is csak heti egyszer kellett hajnalban kelnem. Azért az egyetemi órarendet össze lehet úgy rakni, hogy ne 8-kor kezdődjön a nap.
2015. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én csak aggódom mert azt látom rajta, hogy fárasztja a bejárás, ezért próbálnék neki segíteni valahogyan, valami alternatív megoldást találni. Amúgy kedves komáromi válaszoló. Mi is komáromiak vagyunk :)
2015. júl. 22. 11:50
 7/9 anonim válasza:
A komáromi vagyok megint. Ahogyan fent is írták, hogy spórolni is lehet így, mert a két bérlet kijön 10ezerből, de a kolit ennyiből nem lehet kihozni. Kaján is lehet spórolni, ha visz magával otthonról.
2015. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szokott vinni magával, de inkább ott eszik valamit napközben.
2015. júl. 22. 12:11
 9/9 anonim ***** válasza:

A kollégiumban sem lenne kipihentebb. Ilyen helyen nem lehet rendesen aludni, sem nyugodtan élni.

A kollégium azoknak való, akik az állandó pörgést, bulizást, mászkálást... szeretik.

Akit a bejárás is fáraszt, az egy kollégiumban három nap után dőlne ki.

2015. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!