Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ötletelnétek velem? (továbbtan...

Ötletelnétek velem? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm mindenkinek,aki időt szán rám:)

Azt szeretném kérni tőletek,hogy nyíltan mondjátok meg,hogy mit gondoltok az elképzeléseimről,esetleg a tapasztalataitokat is leírhatjátok egy-egy szakról,munkáról,és végül adhatnátok pár tippet arról,hogy szerintetek még mi illene hozzám,illetve szerintetek merre kéne keresgélnem:)

Amit rólam tudni kell,az az,hogy végtelenül türelmes,jóindulatú,mindenkit elfogadó az alap természetem,illetve az idegrendszerem is elég erős,így bírom a vért stb..Olyan munkát szeretnék,ami kitölti az életemet,illetve nagyon szívesen választanék olyan hivatást is akár,ami arról szól,hogy más embereknek segítek.

Amik eddig felmerültek bennem:

Szabad bölcsészet:

pro:Imádom a filozófiát,és szívesen foglalkoznék vele akár egy életen át.Elég elvont a személyiségem,így illik is hozzám.

kontra:Nem tudom,hogyan tudnék belőlle megélni.

Gyógytornász:

pro:Segíthetnék az embereknek.Később tovább képezhetem magam gyógymasszőrnek.

kontra:Nem biztos,hogy bírnám a fizikai terhelést.Itt is alacsony a fizetés.

Védőnő:

pro:Nyugodt munka.Fizikailag nem megterhelő.Biológiához kapcsolódik.Nagyjából elfogadható fizetés.Tudtommal most keresett szakma.

kontra:Úgy érzem,hogy ezt nem szívesen csinálnám életem végéig,nem igazán vonz a szakma.

Gyógypedagógia(látássérültekkel,hallássérültekkel foglalkoznék szívesen)

pro:Aránylag nyugodt meló,mert egyszerre egy gyerekkel foglalkoznék.Segíthetnék másoknak.

kontra:Nem tudom hol tudnék vele elhelyezkedni.

Újságíró:

pro:Szeretek írni,szeretem az irodalmat(tehetségem is van hozzá).

kontra:túl merevek az elveim,így nem lennék hajlandó szennylapokba hülyeségeket irkálni,illetve undorodok a paparazziktól,akik más magánéletében turkálnak.Ahhoz,hogy később író legyek,nem kell feltétlenül tanulnom,elég egy kiadó,aki felfigyel rám.

Műfordító

pro:Kapcsolódik az irodalomhoz

kontra:nem tudom,hogy élnék meg belőlle.Nem szeretem az idegennyelveket.

Ami még érdekelne:valamilyen művészetekkel kapcsolatos meló,például galériában is dolgoznék,vagy egy kiadónál(kontra:egyikből se nagyon lehet megélni+nem biztos hogy belülről is olyan érdekesek a szakmák,mint kívülről tűnik.)

Esetleg más egészségüggyel kapcsolatos munka,kivéve orvos(nincsenek meg hozzá a képességeim,számomra túl nagy felelősség)

Ami még egy álomkép a munkáról,hogy minél többet megtapasztaljak.

Ti mit gondoltok?


2015. júl. 24. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szakma,hivatás,foglalkozás. Nevezzük összefoglaló néven szakmának.

Mielőtt eldöntenéd,hogy mit szeretnél tanulni,előtte azon gondolkozzál, hogy mi az ,milyen szakma az amiben a legjobb lehetnél.

Azt akarom mondani, hogy ne azt nézd, hogy miből lehet megélni, milyen szakmával mennyit tudsz keresni.

Azt nézd, hogy mi lenne az amiben a legjobb vagy legalábbis a legjobbak közt lévő egyik legjobb lehetnél.

Pl. ha én egy cipész vagyok, de a város legjobb cipésze, vagy fodrász, de a város legjobb fodrásza akkor annyit tudsz keresni amennyit nem szégyen.

Szerintem.

2015. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Orvos :)

Az biztos hogy kitölti az életedet:)

2015. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!