Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanári pályán gondolkozom,...

A tanári pályán gondolkozom, érdemes lenne-e odamennem, ha nincs türelmem "anyuci és apuci" fenyegetéseihez?

Figyelt kérdés
Manapság a tanárt hibáztatnak mindenért, az osztálytársaim szülein is látom, hogy a gyerek bead valami kamu, elferdített, féligazságokat tartalmazó dumát, miközben csak arról volt szó, hogy a gyerek lusta leülni tanulni. Azt én ezek a szülők összehívnak egy szülői értekezletet, amin közösen mocskolódnak a tanáron és az igazgatót is folyamatosan ostromolnák, hogy rúgják ki, csak mert igazságosan mert osztályzatot adni a gyereknek és az, ha felelteti a diákokat, már "magas, teljesíthetetlen elvárás, folyamatosan teher alatt tartja szegény gyerekeket, akiknek élvezni kéne az életet, nem éjfélig tanulni". Úgy gondolom, hogy a mai gyerekek csak szigor mellett és folyamatos nyomás mellett hajlandóak tanulni, és ezt a szülők, akik elkényeztették őket, nem képesek belátni. A szülőket kérdezem, hogy miért nem hagyjátok, hogy a tanár tegye a dolgát? Miért nem a gyereket szidjátok, ha hazaállít egy egyessel? A tanár nem szemétkedni akar, mikor egyest ad, hanem manapság csak ennyi eszköze van, és sokszor nem is elegendő ahhoz, hogy a gyerek elkezdjen készülni óráról órára. Elmehetek tanári pályára, ha úgy gondolom, hogy nem lenne türelmem ilyen heves, elkényeztető, "azéngyerekematökéletesség" szülőkhöz?
2015. júl. 26. 13:44
 1/7 A kérdező kommentje:
*hibáztatják, elnézést a nyelvtani hibákért, nem ellenőriztem a szöveget és néhol értelmetlen, mert többször is átírtam
2015. júl. 26. 13:46
 2/7 anonim válasza:

Nem tudom ismered-e, de Facebookon van egy tanár

[link]

Vele pl nem parasztok a gyerekek, mindenki szereti, és jófejkedik vele, próbálj meg a gyerekekkel jófej lenni, és ők is azok lesznek veled, tedd a tanórákat viccessé, ne unalmas dologgá, és jobban együttműködnek veled, jobb játékosan tanulni, mint folyamatosan csak a prédikálást hallgatni, jobban beleragad a gyerekekbe.

Olyan szülők mindig voltak, vannak, lesznek.

Ha nem tudod a konfliktust kezelni, pl elküldöd a k..a...ba a gyerek szüleit, akkor nem érdemes elkezdened azt a pályát :D

2015. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak,válassz másik pályát!Egyből úgyse fogsz bekerülni a pesti Fazekasba,ahol egy osztályban 10 agysebész van,így marad a szakközép,ahova protekció nélkül is be lehet kerülni.Egy tanár volt,akivel huzamosabb ideig nem mertek packázni,az az utolsó töritanárom volt,akinek az összes óráján dőltünk a röhögéstől,de ha valaki dumált,azt elküldte a Tescóba árut feltölteni és 2-3 alkalomnál többször nem kellett rászólni.
2015. júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" Úgy gondolom, hogy a mai gyerekek csak szigor mellett és folyamatos nyomás mellett hajlandóak tanulni, és ezt a szülők, akik elkényeztették őket, nem képesek belátni. "


Ilyen ostobán általánosító szemlélettel inkább ne légy tanár, mindenki jobban jár.


" A szülőket kérdezem, hogy miért nem hagyjátok, hogy a tanár tegye a dolgát?"


Szülőként állíthatom, hogy én lennék a legboldogabb, ha minden tanár valóban tenné a dolgát. A tankönyv aktuális fejezetét felolvasni (vagy fejből felmondani) unalmas, monoton módon, mindenféle interakciót nélkülözve, teljesen figyelmen kívül hagyva a hallgatóság reakcióit, ill. a "leadott anyag" érthetőségét, majd számon kérni esetenként teljesen más anyagrészt, mert már arra se emlékszik, hogy még nem tartanak ott - nos, NEM ez a tanár dolga.

Találkoztam már egészen kiváló és végtelenül tiszteletreméltó pedagógusokkal (sajnos, túlnyomórészt csak az óvodákban), és olyannal is, aki súlyos dyslexiát nem ismert fel, megkérdőjelezte a szakértői véleményt is. Találkoztam olyannal, aki rendszeresen megalázott családi tragédián frissen átesett kamaszt (ő már nincs a pályán, tettem/tettünk róla.) Összességében azt láttam, hogy a fiatal, lelkes tanárok, akik nem "jobb híján" választották a pályát, többségükben kiválóak, értenek a gyerekek nyelvén és remekül tanítanak/motiválnak, a középkorosztály már nagyon vegyes, a nyugdíj felé ballagóktól viszont (kevés kivételtől eltekintve) a jóisten mentsen meg.


Nem tudom, milyen pszichológiai alkalmassági vizsga van rendszeresítve a pályára készülőknél, de abban biztos vagyok, hogy sokat lendítene a hazai oktatáson, ha kötelezően rendszeres szűrésnek vetnék alá a tanárokat, a főiskolai/egyetemi felvételnél pedig kőkemény feltételeket szabnának ezen a téren.

2015. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen hozzáállással azt javaslom, hogy ne legyél tanár. Ha jól adod le az anyagot, érdekessé, érthetővé teszed, nem terrorizálod a diákokat, akkor az általad felsorolt problémák nem fordulhatnak elő. Azzal is ki lehet küszöbölni, ha letisztázott, a szülő által is érthető dolgozatok állítasz össze, ha a gyerek egyest kap, meg lehet mutatni a szülőnek, hogy miért is kapott egyest (magyarból egy fogalmazásnál ugyan az osztályozás objektív, de nem is nagyon szoktak erre egyest adni, ha írt valamit a gyerek).


Bizony, nálunk is volt olyan, hogy a mindeddig kitűnő bizonyítványt villantó diák anyukája ejött, mikor a lánya bukásra állt angolból. A körmére néztek annak a tanárnak, kiderült, hogy nem tanít semmit, egész órán telefonál, és pofára osztályoz. Kirúgták. Ez az érem másik oldala. Ilyenkor jogos a reklamáció, de a több száz diákból csak ez az 1 szülő mert szólni.


A nemzetiségi cirkuszról nem beszélnék, mivel tudatlanabbak, könnyen lefegyverezhetők, nagy problémát - normálisabb iskolában - az sem jelent.

2015. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hoppá


* szubjektív az osztályozás, nem objektív :)

2015. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a kérdést olvastam el de már tudok válaszolni. Nem éri meg tanárnak menni. Szüleim tanárok és onnan tudom hogy rohadt sokat kell dolgozniuk szinte semmi pénzért, ráadásul a munka is stresszes és idegölő. Gondolj bele hogy milyenek a mai gyerekek: pofátlanok, neveletlenek, nagy részük síkhülye stb.. És ez évről évre csak rosszabb lesz. Könnyebb munkával kevesebb munkaidővel több pénzt tudsz keresni. Ráadásul az állam is rendszeresen kicsesz a tanárokkal.
2015. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!