Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre PhD-zni és...

Lehet egyszerre PhD-zni és egy másik egyetemen levelezőn alapszakot végezni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem zárja ki a kettő egymást, a kérdés inkább az, hogy bírni fogod-e idővel, energiával a kettőt egyszerre.
2015. júl. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szvsz csak akkor, ha a PhD-t egyéni fokozatszerzőként csinálod; különben hallgatói jogviszonyod van az egyetemmel.


Más kérdés, hogy tudomást szerez-e egymásról a két intézmény. A hallgatói kvóta miatt lehet, hogy kibukik.


Egyébként miért akarsz egy master diplomával (ez feltétele a PhD-nak) elkezdeni egy másik alapszakot ?

2015. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez gond lenne, létezik olyan, hogy párhuzamos (más néven: további) jogviszony, a két intézmény tvsz-ében kell megnézni.
2015. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogilag nem zárja ki a kettő egymást. Kérdés, hogy a PhD-t nappalin vagy levelezőn akarod-e, ha előbbin, akkor mennyire rugalmas a doktori iskola a hiányzással (van, ahol teljesen rugalmas, de van, ahol 8-tól 4-ig mindennap bent kell lenni).
2015. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És szakképzést és (nappali, ösztöndíjas)PhD-t vajon lehet-e egyszerre?
2015. szept. 9. 08:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Felsőoktatási szakképzést vagy középiskolai OKJ-t gondolsz?
2015. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem fogalmaztam egyértelműen.


Diplomára épülő szakképzésre gondoltam, mint pl a szakjogász képzések.

2015. szept. 9. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Értem, ezeket a képzéseket szakirányú továbbképzésnek nevezik. Jogilag nyilván nincs akadálya, hogy a PhD-vel párhuzamosan végezz egy ilyet, főleg, hogy ezek fizetős képzések. Más kérdés, hogy ha én belevágnék a doktoriba, akkor minden szabad kapacitásomat kutatásra, publikálásra fordítanám. Ezt egyébként tapasztalatból mondom, elsőéves doktoranduszként már volt publikációm, nagyon jól jött a végén.
2015. szept. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, 4. vagyok. Ahogy az előttem lévő válaszadó írja, szakirányú továbbképzéssel nem lehet gond, ha a két képzés időbeosztását össze tudod hangolni. Én a 2. mesterképzésemet csináltam levelezőn (szombati órák) a nappalis PhD mellett. Kemény volt, de nem lehetetlen.
2015. szept. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2015. szept. 10. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!