Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiummal kapcsolatos kérdés?!

Kollégiummal kapcsolatos kérdés?!

Figyelt kérdés
Szóval , a kollégiumot magamnak nem tudnám finanszírozni, beleértve persze az ott létet vagyis, hogy ott kéne laknom: kaja, meg a napi szükséglet, nagyjából szűkösen olyan havi 50-60-ból kijönnék, talán, de még nem számoltam utána. Úgy döntöttem tehát, hogy megpróbálok bejárni (50 km). Kérdésem az lenne, hogy van olyan opció, hogy később jelentkezek koleszba? Nem a nyári időszak alatt? Mondjuk kipróbálom, hogy működik ez a bejárós dolog és , ha nagyon nem megy, akkor leadom a jelentkezést koleszba?

2015. júl. 30. 15:41
 1/1 anonim ***** válasza:

50 km-ről nem lehetetlen bejutni egyetemre napi szinten. Ismerősöm már 3 éve így csinálja és nem halt bele. Neki is az anyagi okok miatt kell így tennie és mondta hogy bár rámegy bő másfél órája ha duót fog ki még többet de még így jóval olcsóbban kijön mintha ott lakna. Tudtommal lehet tanév alatt is kollégiumba jelentkezni de akkor lehet csak messzebb fogsz tudni és onnan kénytelen leszel a helyi tömegközlekedést igénybe venni ami megint csak pénzbe kerül ugye és tudtommal sehol sem olcsó. Az utazás még 1 átszállással is célszerűbb, lehet hogy hajnalok hajnalán kell indulnod de egy idő után úgy is megszokod. Én középsuliba 45 km-ről jártam be busszal, simán mehettem volna kollégiumba, de nem akartam menni részben azért mert itt helyben ahol élek jártam külön sportolni és egyéb programjaim is lettek volna, meg én alapból nem tudok közösségben tanulni kollégiumba meg ugye ott sokszor megy a hülyülés meg az idiotáskodás és nem hagyják az embert ott normálisan aludni. Én 11. be amikor elég sok órám volt és volt nulladik órám 3 szor 1 héten akkor a bejárást a legkorábbi busszal is nehezen bírtam megoldani és csak éppen hogy időbe értem be akkor kollégiumot választottam de 2 hónap után úgy döntöttem elég volt. Elvoltam én ott, jól kijöttem a szobatársaimmal és jó pár emberrel csak sokszor ment a vita hogy na most valaki előbb akar aludni akkor kuss legyen valaki ugye úgy tanult hogy a közös asztalon teljesen szétterült, én nem bírtam.

Egyetemre, fősulira itt helyben mentem ami a házamtól 5 percre van gyalog, de azt ott is hagytam mert rájöttem hogy OKJ-s vegyi gépkezelőként előbb eltudok helyezkedni innen 10 km-re és elég jól is megfizetnek.

2015. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!