Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem 1 év alatt felkész...

Learnhistory2015 kérdése:

Van esélyem 1 év alatt felkészülni az érettségire?

Figyelt kérdés

Lustaságomból adódóan egy betűt nem tanultam az első 3 évben, éppen csak átjutottam 2-essel. Egészen idáig nem tudtam, hogy mi akarok lenni, és semmi sem érdekelt.


A nyáriszünetben nagyon elkezdett érdekelni a történelem és az irodalom. Szeretnék mindkettőből egy 5-ös érettségit letenni, viszont most teljesen kétségbeestem. Attól félek nem lesz elég időm felkészülni egy jó érettségi megírására.


Elég lassan fog az agyam, viszont ami érdekel azt előszeretettel tanulom akár egész nap. Tudnátok adni tippeket a sikeres érettségihez?



2015. aug. 1. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. Olyan túl mélyenszántó tippeket nem tudok adni, csak annyit, hogy rá kell szánni az időt. Ha elkezdesz rendesen és rendszeresen tanulni, akkor előbb-utóbb rá fogsz jönni, hogy neked mi a legkönnyebb és a leghatékonyabb módja a tanulásnak.


Nekem például középiskolában nagyon nehéz volt tanulni, mert nem szoktam hozzá a rendszerességhez és már fél óra után elegem volt az egészből. Viszont az első egyetemi vizsgaidőszakomban átestem a holtponton és amikor most májusban megírtam egy földrajz érettségit (6. kiegészítő tárgynak, mert másik szakra jelentkeztem át), a hónapokig tartó készülés helyett elég volt kb 2 hét az írásbelire és 2 nap a 40 szóbeli tételre.

2015. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érettségire én 1 hónap alatt felkészültem, persze úgy hogy az előző évekből az alap megvolt, hisz az órákon ott ültem.

Főleg a magyar töri nem nehéz

2015. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár hónap is elég, azt még csak nem is kell éjjel-nappal tanulni.
2015. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben voltam én is, csak engem annyira nem érdekelt, a töri is csak a xx. Századtól.

A magyar kulcsa a novellaelemzés... Azt kell jól megírni, tudni kell az évszám alapján jó bevezetést írni... Csak a szóbeli teteleket tanultam anno, 80% lett.

Töriből tanultam 12.be, így a 20. Század ment, érettségi előtt pedig hetente 1 könyvet elolvastam, 70% lett! És előtte féltem, hogy a kettes meglegyen! Tehát ha még érdekel is, simán meg lesz az ötös.

2015. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
persze, csak a tipusfeladatokat ismerd. nekem a töri 87,magyar 80lett nagyon kevés keszulessel és erdeklodessel. szóval hajrá! iq-bol lehet nagyon könnyen kilogikazni. sok sikert előre
2015. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!