Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretném tanulni, hogy...

Adamhu99 kérdése:

Szeretném tanulni, hogy hogyan kell elektromos zenét csinálni. Hogy? Hol? Mikor? Szerintetek beletanulhatok? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekeltek az elektromos zenék, meg hasonló "csodaprogramok", ha hívhatom így (pl.: animáció készítő programok is) és szeretnék beletanulni valamibe. Most az FL Studio nevű programot szeretném megismerni. Nem azzal van a baj hogy túl komplikált, hanem hogy ilyenekkel még soha nem foglalkoztam és nem tudom mihez kezdjek. A youtube-os tutorialokat megcsinálhatom attól még nem fogom tudni használni, sajnos.

Egy tanfolyam gondolom segítene, de 16 vagyok, középiskolás, ezért csak internetes tanfolyam jöhetne szóba, de mivel németet tanulok suliban (1. osztályos korom óta), ezért magyarra lenne szükségem. A kellő felszerelésem sincs meg ehhez. Nincs launchpad-om, se semmi más. És mivel ezzel nem biztos hogy a továbbiakban komolyan akarok foglalkozni vagy hogy van-e hozzá tehetségem, ezért (bevallom) csak torrentről van az FL Studio is (nincs arra pénzünk hogy mindenfélét vásárolgassunk, meg ha nem is értek hozzá, miért dobjak bele 30-40 ezret)(most lehet hogy nem jön ezért egy válasz se, vagy csak hogy gerinctelen meg milyen tolvaj, meg hasonló vagyok, de nem szoktam én se torrentezni, ezt is csak azért szedtem le mert hátha bele tudnák tanulni és ha igen, akkor érdemes lenne megvennem eredetibe...). Nincsen launchpadom meg semmi hasonló, ami arra alkalmas hogy elektronikus zongoraszerűségként működjön

(szüleim nem fognak nekem venni, zsebpénzt nem kapok, félreéréseket elkerülve nem szórtam és most sem szórom a pénzt, nem hazudok szüleimnek se, elmondom az igazat, kéregetni sem szoktam és nem is szeretnék, szüleimtől se, ha van/lenne ehhez tehetségem megkérném hogy vegyünk de így inkább nem).

Zongorázni se tanultam soha, se semmilyen hangszeren (pedig szerettem volna).

Milyen oldalakat tudtok ajánlani?



2015. aug. 2. 20:25
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Én egy nap elhatároztam, hogy letöltöm az FL-t, és azzal fogok foglalkozni, mivel nagyon közel áll hozzám a zene. Mivel én HipHop és Trap zenét "csinálok", állítólag van az FLnél jobb program is erre a célra. De amikor letöltöttem, nagyon megtetszett. Nekem nincs launchpad-em,semmim,csak billentyüzeten zongorázok (amit magamtól tanultam (mármint zongorázni rendes zongorán)). Ha akarat és angol tudás van, szeritnem nincs akadálya. Szívesen segítek neten keresztül.


Tutorialt (ha jól emlékszem) nem sokat néztem, csak próbálgattam minden funkciót. Esetleg keress rá YTn erre: Kánesz FL Studio tutorial. Ő magyarul magyarázza el az elektronikus zene alapjait, (bár néhány bakival), de kezdésnek ez is bonyolult lesz neked :) Azért próbáld meg pontosan azt csinálni,mint ő. Lehet benne összerakni egy zenét, ha van ihlet (vagy legalábbis alapot). Aztán jöhetnek a profibb részek.


A full verziót hogy húztad le? :O


Ui. én 7edig éve járok zenébe, de gitárra. Tehát tudom az alapokat, és zongorázni magamtól tanultam. Az FLhez nem kell nagy zongoratudás :) ha gondolod,ebben is segítek.

2015. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Motivációként keress rá: DOMYNO BEATZ - Flying B#tch. Ez az én első rendes zeném FLben. Előtte csak próbálkoztam, tanulgattam, stb. 2 nap alatt raktam így össze.
2015. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséget, sajnos én még az alapokat sem tudom, és a barátaimnak sincsenek zongorájuk, tehát elvileg csak billentyűzeten tanulhatok meg zongorázni.

Néztem Kánesznek pár tutorialját és igen, egy kicsit bonyolult.

2015. aug. 11. 21:36
 4/7 anonim válasza:

Mindenki így kezdi :) kis akarattal es angol tudással meg lehet tanulni. Javaslom esetleg az alapok elsajátításáért kipróbálni a Music Maker Jam android alkalmazást. Én is ebben kezdtem és be kell vallanom, meg most is csinálok benne pár zenét. Megtanit az alapokra és bárki tud benne jó zenét csinálni. Az fl ugyan az kibővítve.


Egyébként a csatorna tetszik? (ma rakok fel új zenét)

2015. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akarat megvan, angol tudás az nincs (csak német tudás).

Rendben, megnézem a Music Maker Jam-et.

Igen, jók a zenéid :)

2015. aug. 22. 14:31
 6/7 anonim válasza:
Köszi. Pacsi. Ja amúgy lehet az fl működik német nyelven is, de hiába tanulod meg úgy, ha a későbbiekben muszáj lesz angolul dolgoznod benne.
2015. aug. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor maradok az angolnál.
2015. aug. 23. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!