Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz lenne az...

Tényleg ennyire gáz lenne az informatikus könyvtáros szak?

Figyelt kérdés
Erre a szakra vettek fel, de bárkinek mondom, húzza a száját. Gondoltam, hogy büfészaknak tartják, de ennyire, hogy még senkitől se kaptam rá pozitív reakciót?
2015. aug. 4. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
ők azok, akik be se tették még a lábukat egy könyvtárba.
2015. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek az előttem válaszolóval!

Ne velük foglalkozz,ha szeretnéd végezd el.

2015. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem se foglalkozz velük! szerintem tök király lesz!

Üdv: egy évfolyamtárs (engem is felvettek)

2015. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

Parappappappa - I'm lovin' it.

Csak jegyezd meg a mottót. A későbbiekben még sokat fogod majd hallani.

A sajtburgerbe pedig nem kérek majd uborkát.

2015. aug. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Büfé-ruhatár szak. Ó és járok könyvtárba, de ahhoz, amit egy könyvtáros csinál nem kell diploma. Egy szimpla egy éves OKJ bármire elég lenne, ami oda kell a nyelvtudást leszámítva.
2015. aug. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
Megteheted, hogy nem foglalkozol velük, de attól még büfé.
2015. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Akkor neked fogalmad sincs róla, 5, mit csinál egy könyvtáros...


Én sokat járok, mert kutatok, írok, eszméletlen mennyiségű anyaggyűjtést végeznek nekem, és szerencsére jól végzik a munkájukat. Nem abból áll, amit látsz, hogy lehúzza a vonalkódot...


Nekem baráti körből ketten mentek könyvtár szakra, mindkettő el is helyezkedett a gyakorlati helyén.

2015. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

"eszméletlen mennyiségű anyaggyűjtést végeznek nekem"


Jobb helyeken. De ehhez sem kell X év egyetem.

2015. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban szeretnéd és szívesen csinálod, akkor nem gáz, sok sikert kívánok hozzá!

Ha csak azért mentél oda, mert máshova nem vettek fel, de mégis kell egy diploma, mindegy milyen, akkor gáz.


Kicsit OFF, de pár dolgot hozzáfűznék a választásodhoz.

Munkát találni vele nem könnyű, ez tény. A legjobb megoldás, ha a gyakorlati helyeden kihozod magadból a legjobbat és belopod magad a szívükbe :)

Az informatikus-könyvtáros képzés nem tudom, mennyire egységes az országban, a PTE-ről tudok nyilatkozni. A könyvtárosi része elég korrekt, az informatika része viszont gyér, köze sincs egy műszaki informatika szakhoz. Úgy mondanám, olyan könyvtárosokat képeznek, akik elboldogulnak a mindennapi számítógép használattal, adatbázis kezeléssel, stb.

Maga a könyvtárosi szakma, mint olyan, hatalmasat változott az elmúlt évtized során. Egyre inkább kezd áttolódni a szolgáltatások, digitális tartalomszolgáltatás irányába. Egy kívülállónak nincs sok fogalma arról, hogy milyen munkák folynak napjainkban egy könyvtárban.

2015. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%
Igen, büfészak. Viszont! Nem azért mert könyvtárosnak lenni gáz és mert nem lesz munkád, hanem csupán azért, mert fölöslegesen végzed el azt a három évet. Egy OKJ-s képzéssel (sőt van ahol még érettségivel és műveltséggel) simán felvesznek dolgozni a legtöbb könyvtárba. Persze így is el tudsz majd helyezkedni viszont az alatt a 3 év alatt tanulhattál volna egy olyan szakot amihez viszont követelmény a diploma. :)
2015. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!