Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor nem ingyenes a...

Most akkor nem ingyenes a főiskola hiába vettek fel állami ösztöndíjjal?

Figyelt kérdés
Arról hallottam. Ha nincs meg a kívánt kredit vagy lecsúszik az átlagom adott félévben akkor önköltséges leszek. De akkor hiába tanulnék jól a 4 évig nem támogat??tehát semmilyen módon nem ingyenes hiába vettek fel állami ösztöndíjjal vagy rosszul tudom???
2015. aug. 8. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ellentmondás van a kérdésedben!


"Arról hallottam. Ha nincs meg a kívánt kredit vagy lecsúszik az átlagom adott félévben akkor önköltséges leszek."

Igen, ez igaz. Az "állami" besorolás 1 évre szól, utána ezektől függően átsorolható vagy.


"De akkor hiába tanulnék jól a 4 évig nem támogat??"

Ha jól tanulsz, akkor meglesz a kredit, és nem csúszik le az átlagod. Érzed már, mi az ellentmondás?

2015. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt a bizonyos mércét, amit meg kell ütni évente, hogy államin maradhass nem túl magas. De viszonylag így korrekt a rendszer: a pontszám, amit a felvi-n produkáltál semmit se ér mostantól. Üres lappal indul mindenki, senki homlokára nincs odaírva, ki hány ponttal került be vagy hogy ki van állmin/költségesen.
2015. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Jól írják az előttem lévők.

Azt, hogy ezt behozták köszönd meg az előtted a felsőoktatásban bohóckodóknak, mert ők "basták el a renomét".

2015. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De azt olvastam h Tegyük fel tök jól tanulok nem kerülök költségtérítésesre de!!!! Csak egy évet támogat az állam?? 8 féléves képzésre jelentkeztem
2015. aug. 8. 16:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"De azt olvastam h Tegyük fel tök jól tanulok nem kerülök költségtérítésesre de!!!! Csak egy évet támogat az állam?? 8 féléves képzésre jelentkeztem" - Ebben nincs semmi logika. Ha jól tanulsz és nem kerülsz át költségesre, akkor értelemszerűen államin maradsz.
2015. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
(OFF: nem akarlak leoltani, tényleg. De legyen több következtetőképességed, mert így 1 évig sem fogsz tudni megmaradni államin)
2015. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
szerintem kezdj el gyűjteni a költségtérítêsre.
2015. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem értem egyesek roszz undulatát ebben mi volt hülye kérdés??!honnan a húsból tudjam azt hogy ez hogy megy mivel most leszek először főiskolás!!
2015. aug. 8. 17:30
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Az állam 12 félévet támogat, de évente " felülvizsgálja", hogy te a hozzáállásoddal ( tanulmányi eredményeddel) ezt megérdemled-e. Ha a minimálid követelményeket teljesíted, akkor folyatos az állami támogatás.

Hova mész?

2015. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Töröltetheted ês küldheted a végtelenül primitív üzeneteket. Nem szégyen a tájékozatlanság, de a stílusoddal vannak bajok.
2015. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!