Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leérettségizhetek-e korábban?

Leérettségizhetek-e korábban?

Figyelt kérdés
Jelenleg a negyedik évemet fogom elkezdeni egy öt éves képzésű szakközépiskolában,ahol az ötödik évvégén lehet érettségizni,az okj-s vizsgával egyidőben.Ezelőtt gimnáziumba jártam,ahol még végigjártam a kilencedik osztályt,majd a szakközépben évet ismételtem (nem buktam,csak a szakmai tárgyak miatt kellett).Az lenne a kérdésem,hogy meg lehet-e azt csinálni,hogy egy másik iskolában jelentkezem a következő májusi érettségikre,mivel nem azzal a szakmával szeretnék foglalkozni,amelyikhez az okj-s vizsgát kapnám,ellenben a tudásom megvan az érettségihez,és nem szeretnék még egy évet veszíteni.Gondoltam arra,hogy más iskolába átjelentkezem,de mivel a szakmai órák miatt sok tantárgyat kevesebb óraszámban tanultam,nem hiszem,hogy átvennének úgy,hogy hamarabb leérettségizhetnék.Ennek kapcsán szeretném azt is megkérdezni,hogy az érettséginek feltétele-e bizonyos mennyiségű óraszám,és ha igen,mennyi,illetve,ha én kétszer jártam egy osztályt,az abban a két évben tanult tantárgyak óraszámát egy évként számítják (mivel elméletileg mindkettőben kilencedikes tananyagot tanultam) vagy két évként (más órarend,más intézmény,szakmai órák stb.)?Végül,ha itt nem tudnátok ezekre pontos válaszokat adni,tudnátok-e javasolni olyan helyet,ahol akár személyesen vagy e-mailben/fórumon/bárhol ezekkel a kérdésekkel "szakmabeliektől" érdeklődhetnék.Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 12. 21:24
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Érettségizni csak abból a tárgyból lehet a te esetedben, aminek a tanulását befejezted. Nem elég, hogy a tudásod megvan hozzá.
2015. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előrehozott érettséginek hívják, az új törvényi szabályozás szerint csak idegen nyelvből és informatikából lehet. Kb két éve még megtehetted volna osztályozóvizsgák után.
2015. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Az érettséginek esetedben három feltétele van:


Általában a rendes érettségire való jelentkezésnek és a bizonyítvány kiadásának, hogy legyen egy pecsét a középiskolai bizonyítványodban, miszerint érettségi vizsgát tehetsz. Ezt az ötödév végén fogod megkapni.


Egy konkrét tantárgyból, hogy teljesítsd a rád vonatkozó tantervben előírt követelményeket, vagyis az ott meghatározott ideig tanuld a tárgyat, ezt nem óraszámban mérik, főleg nem duplázott óraszámban azonos évfolyamon.


Az előrehozott érettséginek az a feltétele az előzőn kívül, hogy a választott tárgy informatika vagy idegen nyelv legyen. Ez nem ad bizonyítványt, amíg nincs meg a többi tárgyad is.


Továbbá a tanulói jogviszony ideje alatt csak abban sz iskolában jelentkezhetsz érettségire, ahol tanulsz, máshol nem.


Tehát röviden nem.

2015. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!