Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit dolgozzak egyetem mellett?...

Mit dolgozzak egyetem mellett? Te mit dolozol?

Figyelt kérdés

Szeretnék munkát vállalni, hogy több pénzem legyen, és ne elljen a szüleimet lehúznom állandóan. Valami olyasmi kellene, amit össze tudok egyeztetni az órarendemmel, tehát legyen rugalmas a munkaidő, és ne kelljen magam nagyon széthajtani (ez alatt nem azt értem, hogy lustálkodni akarok egész nap, csak a munka mellett azért elsősorban mégiscsak a tanulásra szeretnék leginkább koncentrálni. Eddig is jó jegyeim voltak, és jó lenne, ha ez nem változna.) Köszi :)

Annak is örülök, ha azt írjátok le, hogy ti az egyetem mellett milyen munkát végeztek, és arról mi a véleményetek.

Köszi!



2015. aug. 14. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Te orvosi mellett tudsz dolgozni?
2015. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Én McDonalds-ra gondoltam... ugyanakkor, én is várom az ötleteket, hogy milyen munka fér bele jog mellett (elsős leszek).


Viccen kívül, ha nem lenne kötött munkaidő, simán elmennék segédmunkásnak, annyi pénzből lazán kifizetném a tandíjamat is... :D

2015. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem lesz egyszerű, mert ha még dolgozni is elkezdek, akkor már tényleg le lesz nullázva minden szabadidőm. De legalább a lakhatásom árát szeretném kitermelni.

Gyorsétterembe nem megyek, az az egy fix :D

2015. aug. 14. 11:57
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Vmi telefonos munka esetleg... :D


De nézz körül a diákszövetkezetek honlapján.


Mondjuk nem tudom, hogy mennyire lesz ez hosszú távon bírható. Orvosis vagyok én is. értem, hogy segíteni akarsz a szüleidnek, de ha szinte soha nem találkozol a barátaiddal, nem kapcsolódsz ki, akkor szerinted nem fogsz belebolondulni, h csak könyvek könyvek tanulás?:\

2015. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem is annyira a könyvek meg a tanulás, inkább a klinikai munka és a TDK az, amire szorgalmi időszakban is elég sok időm elmegy :) Az a baj, hogy nemigen marad más opció. Vagy ez, vagy a diákhitel, de utóbbit nem nagyon akarom.

Nem gondoltam én nagyon komoly munkára, olyan heti 20-22 óra. Ha olyan 30-40e-t keresnék csak havonta, már elé lenne.

2015. aug. 14. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Jogi kar első három évében a vizsgaidőszakot leszámítva idegenforgalomban dolgoztam. Szerencsére pont úgy voltak óráim, hogy hétköznap is belefért legalább 2 este, ezen kívül ott volt a hétvége, így kijött a heti 3-4 nap. A harmadévtől már nehéz volt csinálni, mert akkor már jelentősen többet kellett tanulni a szorgalmi időszakban is a zh-kra és folyamatosan kellett készülni a vizsgákra is.
2015. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Hű, hát ami engem illet, kíváncsi volnék a tapasztalatokra, hogy orvosi mellett mennyire lehetséges dolgozni. Az eddig hallottak alapján nagyon nehéz dolga van anbak, aki ezt választja! A szociális támogatás lehetősége nálad kizárt? Tanulmányi ösztöndíj nem játszik?
2015. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindkettő játszik, de sajnos egyik sem valami sok, hiába van jó átlagom és nem túl jó anyagi hátterem :D Szóval ezt ki kellene még egészítenem.

Egyébként én ismerek olyanokat, akik dolgoznak/dolgoztak egyetem mellett, bár ezek főleg segédápolói és hostess munkák voltak, ezek nálam nem játszanak. Az én mottóm az, hogy mindent ki lehet bírni, csak akarat és megszokás kérdése :D

2015. aug. 14. 14:00
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

TDK + klinikai munka + jó jegyek + még dolgozni akarsz...

nyugtass meg, aludni azért szoktál?XD


hát én mindig csodáltam az ilyen időzsonglőr embereket

jó mondjuk én kissé lusta vagyok tán, de na o.o

2015. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

TDK marad, a klinikai munkát leredukálom kissé, tanulni amúgy is inkább csak vizsgaidőszakban szoktam, szóval amiatt nem aggódok.

Régebben én is lustább voltam meg sokat aludtam, de az utóbbi időkben megedződtem, bár eleinte nehéz volt :)

Nna de ha valakinek van még jó ötlete, várom ám! :)

2015. aug. 14. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!