Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha 2...

Mi történik akkor, ha 2 szakirányom van felvéve, de csak egyet végzek el?

Figyelt kérdés
Megkapom a diplomám,ha az egyik szakirány tárgyait nem teljesítem?

2015. aug. 16. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazság szerint ezt nem itt kellene megkérdezned, hanem az intézményed megfelelő helyein. De nagyon valószínű, hogy megkapod a diplomát 1 szakiránnyal is. A szakirány eleve nem is szerepel a diplomában.
2015. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez tévedés, különben mi értelme lenne a szakiránynak, ha az nincs feltüntetve a diplomában?

Az biztos, hogy megkapod a diplomát, amennyiben a megfelelő kreditpontot megszerezted, sikeresen megvédted a szakdolgozatodat, illetve záróvizsgáztál.

A kérdés inkább az, hogy melyik egyetem melyik szakán tudsz egyszerre két szakirányt elvégezni? Nyilván nem lehetetlen, de számomra fura, nálunk a TF-en nem is engedik ezt a lehetőséget (egyszerre legalábbis biztosan nem).

2015. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tévedés, a "szakirányok" már csak differenciált ismereteket jelentenek, az oklevélmellékletből fog látszani, hogy mik azok a tárgyak, amiket emiatt pluszban tanultál, de magában az oklevélben (diploma) nem lesz feltüntetve. Az értelme az, hogy kevesebb tárgyat nyomnak le a torkodon, azokat, amiket te nem tartasz fontosnak, lényegében elhagyhatod, és olyanokat tanulhatsz, ami neked fontosabb(nak tűnik). Ez kb. a kreditek 10-20%-a.
2015. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nem vitatkozni szeretnék, de nekünk szakiránnyal együtt van feltüntetve a végzettségünk a diplománkban, még mindig a TF-ről beszélek.

Az viszont lehetséges, hogy más egyetemeken meg az van az, amit te mondasz, én csak azt mondom, hogy nagy általánosságban ezt nem lehet kijelenteni.

A többit pedig tudom, mert magam is a felsőoktatásban tanulok, most már MSc-n :)

2015. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!