Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami ösztöndíjasok! 20 éven...

Állami ösztöndíjasok! 20 éven belül kell 3 évet itthon ledolgozni?

Figyelt kérdés
Áttanulmányoztam az aláírandó hallgatói szerződést, és jól értelmezem, hogy 20 éven belül kell 3 éves hazai munkaviszony, vagy különben vissza kell fizetni, ugye? Vagyis igazából az érdekelne, hogy 20 éven belül bármikor lehet ez a 3 év, vagy diploma után? Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 18. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal a 20 év a diploma megszerzése után kezdődik. Persze baromi jó lenne,ha az egyetemi éveid alatt is alkalmazva lennél,de ez bsc-n szerintem nem működhet,mert ha jól tudom,akkor olyan pozícióban kell letöltened ezt a 3 évet,amihez szükséges lenne a képesítésed,márpedig diploma nélkül nem fognak diplomásként alkalmazni. msc-n már meg lehetne talán játszani,mert ott már van egy bsc-je az embernek.

Ettől függetlenül valaki javítson ki,ha tévedek,mert nekem se teljesen tiszta,nekem is mondták szaktársaim,hogy szerintük beleszámolják azt is,amit egyetem alatt dolgoznak,de olyant is hallottam,akik szerint nem.

2015. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Én azt olvastam amúgy, hogy bármilyen munkaviszony megteszi, a lényeg, hogy hazai legyen.
2015. aug. 18. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Most már engem is érdekel,hogy pontosan hogyan van,mert tényleg mást hallok mindenhol. Sajnos a to-n se tudják pontosan.

(Mondjuk én arra játszok,hogy külföldön helyezkedek el és inkább visszafizetem majd az ottani fizetésből. Remélem össze is fog jönni.)

2015. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is hasonlót tervezek...kívánom, hogy sikerüljön :)
2015. aug. 18. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen munkaviszony jó, de csak az, amit a képzés elvégzése után csinálsz. Ezek le vannak írva a hallgatói szerződésben, illetve a törvényben is, amiből az egész kivonatolva van.
2015. aug. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem 3 év, hanem 6 ...

a képzési idő kétszeresét kell ledolgozni

bármilyen munkaviszony megfelel (nyilván a feketemunka nem)

2015. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!