Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőfokú nyelvvizsga=angol...

Felsőfokú nyelvvizsga=angol érettségi 100%?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk teszek egy felsőfokú angol nyelvvizsgát,és egy emelt angol érettségit,majd kiderül hogy a nyelvvizsga jobban sikerült,mint az érettségi,akkor beszámítják az érettségi helyett a nyelvvizsga eredményét? Úgy értem,hogy ilyen esetben, 100%-osnak tekintik az érettségit?
2015. aug. 18. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem...miből gondolod?
2015. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis :D

A nyelvvizsga az nyelvvizsga, semmi köze nincs az érettségihez. Ha le tudsz tenni egy felsőfokú nyelvvizsgát, akkor úgyis gyalog galopp jó eredménnyel emelt angolt letenni.

Mindenesetre annyi kapcsolat van közte, hogy emelt angol érettségiért, ha 60%-nál jobban sikerül, középfokú nyelvvizsgát kapsz. Ha két tárgyat angolul teszel le, és e mellé emelt szinten csinálsz egy angol érettségit, akkor pedig felsőfokút kapsz.

2015. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

legalább 60%os emelt érettségi=felsőfokú nyelvvizsga!

a kérdésedre a válasz:nem

a nyelvvizsga lényege,hogy ha a megadott feltételeiknek eleget tettél,akkor átmentél,ha nem akkor sikertelen, a feltétel ált. összességében 60% szokott lenni(+ lehet olyan hogy egyes feladatrész legyen meg legalább 40%, ennek utána kell olvasni,ha meg van ,hogy melyik nyelvvizsgát szeretnéd letenni)pontos eredményt amúgy sem írnak nyelvvizsgába!

2015. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
De van amibe írnak, hogy az egyes részek hány százalékosak lettek. Amúgy a 60%ot gondolom tudásilag értetted, mert nem kap érte érvényes nyelvvizsgát felsőfokon.
2015. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké,értem köszönöm.

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy tettem májusban emelt szintű érettségit angolból. És elértem a 60%-ot. És ugye beírták a bizonyítványba hogy ez az eredmény, a középfokú nyelvvizsgával egyenértékű. Ha most valahol megkérdezik,hogy van-e nyelvvizsgám,akkor mondhatom,hogy angolból van egy középfokúm?

2015. aug. 18. 22:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondhatod, igen, bár a legtöbb helyen már nem azt kérdezik, van-e nyelvvizsgád, hanem hogy van-e nyelvtudásod. Hivatalos helyeken kérdezhetik, és mivel ez egyenértékű, ezért mondhatod, hogy igen.
2015. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#3 Ha jól értelmeztem a mondandód, azt akartad mondani, hogy 60%-os emeltért felsőfokú jár. Hadd ismételjem meg magam:


60%-os emeltért a delikvens középfokú nyelvvizsgát kap, valamint, ha az emelt angol mellé két másik tárgyat angol nyelven tesz le, akkor kap felsőfokút.


Tudásszint szempontjából az emeltszintű angol és a középfokú nyelvvizsga NAGYJÁBÓL azonos szinten áll, tehát egy 60%-os emelt angol leginkább valóban egy sikeres középfokúnak felel meg.

2015. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előző hozzászóló:így van,elírtam! felsőfok helyett középfokút akartam írni

4.hozzászóló,én origó nyelvvizsgát csináltam,mellé egy lapon csatolták,hogy adott részeknél hány %ot értem el,de ez csak egy formai dolog,mert a munkahelyen már szinte azonnal idegen nyelven fogad a főnök és akkor minden kiderül.

2015. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy te a nyelvvizsga alatt a konkrét papírt értetted:D Arra tényleg nem. Nem beszólni akartam, csak azt hittem nem csak arra gondolsz, hanem az egészre.
2015. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!