Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen hogyan szokás...

Az egyetemen hogyan szokás felvenni a kapcsolatot az oktatókkal? Milyen megszólítást szoktak használni egy dr. Vagy egy professzor titulusú oktatóval szemben?

Figyelt kérdés

2015. aug. 20. 17:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondolom a felsőoktatásban már nem szimplán tanár úr vagy tanárnő a megszólítás.
2015. aug. 20. 17:12
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet tanár úrnak, tanárnőnek szólítani. Ha professzor, akkor professzor úr, professzor asszony.


Nagyon örülök, hogy megkérdezted. :)

2015. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én pedig nagyon örülök a gyors válasznak. :) Köszönöm.
2015. aug. 20. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :)


Talán még annyit érdemes tudni, hogy az egyetemi oktatók ranglétráján négy fokozat van: tanársegéd - adjunktus - egytemi/főiskolai docens - egyetemi/főiskolai tanár.

Az egyetemi tanárt nevezik professzornak.

2015. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem ismered még,akkor úgy,ahogy előző válaszoló mondta. Ha volt már vele órád és látod,hogy fiatal,tegez,meg ő is ezt várja el,akkor simán mehet a "Kedves Gergő" vagy "Szia!". Nem túl hivatalos,de néha ez is megengedett,egyén függő. (én pl van,akiknek ilyen baráti levelet írok,mert ők is úgy kezelnek engem és személyesen is elvárják ezt tőlem)
2015. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!