Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A többletpontot felsőoktatásba...

A többletpontot felsőoktatásba jelentkezésnél akkor adják meg csak, ha anélkül is megvan a jogszabályi minimum?

Figyelt kérdés
Ha olyan szakra jelentkeznék jövőre, ahol a ponthatár mindig a minimumon van, de jövőre már 300 a minimum, akkor a 300 pont jogilag kijön úgy, hogy 73%-os és 70%-os érettségimet veszik ott, és ahhoz a nyelvvizsga, ami 28 pont? Vagy a többletpontot csak akkor adják, ha anélkül is megvan a minimum 300 pont? Ez fontos lenne, mert akkor másik szakot jelölök, ahol megvan, csak erre szeretnék elsősorban.

2015. aug. 27. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az emelt, nyelvvizsga és OKJ többletpont beszámítható a minimumnál.
2015. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ha azzal együtt van meg elfogadják?
2015. aug. 27. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
El!
2015. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, én is elolvastam közbe, és nem találtam olyat sehol, ahol az lenne, hogy nem fogadják el, csak itt sokan hozzászólnak kérdésekhez, és sok helyen olvasni, hogy nem számítanak többletpontot, csak, ha anélkül is megvan a jogszabályi minimum stb. aztán könnyű elbizonytalanodni.
2015. aug. 28. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!