Egyetemi órarend?

Figyelt kérdés
(SZTE) ETR-ben hogy tudom az egyes kurzusoknál azt felvenni, amelyik számomra a legjobb időpontban van?

2015. aug. 28. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Megnézed az időpontját és eldöntöd, hogy az neked jó-e vagy sem.
2015. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amelyik neked jó időpontban van, az általában még 130-200 embernek is kiváló időpont.


Volt kurzus, ami 6:01-kor betelt, pedig 5:50 óta a gép előtt ültem, és LEMARADTAM róla. Arról nem is beszélve, hogy voltak olyan kurzusok, amik a verseny alapú kurzusfelvétel kezdete ELŐTT beteltek. Elhiszem, hogy kedvezményes meg rangsor alapú kurzusfelvétel is létezik, de kicsit hihetetlen, hogy a sok végzős egy első évben lévő első féléves tantárgyra hajtana, ami a "Bevezetés a filozófiába" címet viseli...

2015. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
#2 Baromi egyszerű a képlet: Ha jól tanulsz és jó kkindexet érsz el, akkor nem dob le a jó időpontokról a rangsoros kurzusfelvétel után. Hatodszorra csináltam végig a rangsoros kurzusfelvételt és egyszer sem fordult elő velem, hogy ledobott volna, pontosan a fent említett ok miatt.
2015. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel elsős leszek, így nem sok esélyem volt jól tanulni, de köszönöm az információt. Kkindex? Eszik vagy isszák? :)
2015. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
#4 Elsősök esetében a felvételi pontszámot veszik figyelembe az előző félévi korrigált kreditindex hiányában (röviden kkindex). Így azt nem lehet mondani, hogy nem volt esélyed jól tanulni.
2015. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezen információ tudatában persze, volt esélyem jól tanulni. :D Köszönöm a felvilágosítást.
2015. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
A probléma pontosan ez. A tanulékonysági képességeidet ne csak akkor akard mozgósítani, ha tényleges hasznot kapsz belőle. Ergo csak azért fogsz jól tanulni, mert adnak érte tanulmányi ösztöndíjat? Ígéretes karrier.
2015. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp definiálja a tanulást. :) Míg más a könyvek fölött görnyedt, én megTANULtam hogyan kell egészségesen enni, anatómiát tanultam, sporttudományt, fogytam 30 kg-t, szakkönyveket olvastam, államelméletről olvastam, politológusok előadásait hallgattam, politikusok beszédeit hallgattam, politikai elemzéseket, filozófiát, pszichológiát olvastam, stb.


Mások pedig megtanulták a vektoregyenleteket, a geometriát, a nyitva és zárvatermőket, meg a kovalens kötést...


Egyébként önköltségesen vagyok.

2015. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom amit TANULtál, abba az irányba akarsz továbbmenni, mert azt csinálod szívesen. A felvételi pontszámításban a duplázásnál az oda releváns tárgyak eredményeit veszik figyelembe. Így valószínűleg azok a tárgyak jobban is mennek, tehát össze tudtál hozni egy vállalható eredményt belőle, hogy azzal labdába rúghass tárgyfelvételnél.

Ha ez nem így történt, akkor valószínűleg rossz szakon vagy.


Kár vitatkozni ezen, a rendszer kimondottan jól van kitalálva. Pontosan azok az emberek hepciáskodnak ilyenen, akik rosszul tanulnak egy olyan szakon, ami elvileg a szakmájuk lesz.

2015. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Segítek: jogról van szó. Nincs állami ösztöndíj. Újra mellé lőttél.


Az éppen vállalható eredményeimről tudnék mesélni, mint például a 96%-os felsőfokú angol nyelvvizsgámról, vagy a B2 németről (tudás van, papír nincs), vagy az emelt angol érettségiről. Ezek mellett a 88%-os középszintű történelem érettségi valóban eltörpül, főleg ha nem vesszük figyelembe, hogy a tanárnak enyhén szólva sem én vagy az osztályunk voltam/unk a szíve csücske - de ez már egy másik, hosszú történet.


Ráadásul vagy a felsőfokú angol papírommal, vagy az emelt érettségimmel törölhettem ki, mivel csak az egyiket lehet beszámíttatni a pontszámításkor, ráadásul az sem számít a nyelvvizsgánál, hogy valami épp 60%-kal átcsúszik, vagy 96%-ot teljesít. Így a +50 pontért az emelt érettségit választottam, ami persze nem 96%-os, hiszen előrehozottan csináltam (2 évvel a nyelvvizsga előtt), és mivel nem vagyok jó tanuló, nem is tanultam rá egyetlen szót sem. Semmit. Így csak 74%.


Nem mintha a többi eredményért olyan sokat tettem volna (akár a felsőfokért), ezt őszintén elismerem. Ennek ellenére tudom, hogy átlag felettiek - nem (csak :D) azért, mert beképzelt vagyok, hanem mert a "konkurenciával" tanultam együtt nap, mint nap 5 évig ( - nem, nem vagyok angol szakos sem, mielőtt még...).


Bár nem igazán értem, miért tépem itt a számat/ujjamat egy olyan emberrel, aki szerint az oktatási rendszer "kimondottan jól van kitalálva". Csak annyit tudok mondani, hogy az egészségügy pedig ezek szerint egyenesen kiváló. :D

2015. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!