Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene megcsinálni...

Hogyan kellene megcsinálni jól az informatika érettségit, ha halvány lila gőzöm sincs az egészről és semmi nem maradt meg az előző évekből szinte?

Figyelt kérdés
Volt egy olyan érzésem, hogy nyáron valamit gyakorolni kellene, de egy lusta disznó vagyok, szóval inkább filmeket néztem meg feküdtem egész nap. Az előző évekből, kb. teljesen kiesett az Excel meg még valami, aminek már a neve se jut eszembe. A Word valahogy összejön, ott elég kreatív vagyok, megszoktam oldani valami egyéni módszerrel. A PowerPoint az egyszerű, de nem ismerem velejéig. A Sharepoint is összejön valahogy általában. Az Excel a rémálmom. Abból semmit, de semmit nem tudok. Egyszerűen bonyolult, azt se tudom, milyen egyenletekkel kellene kiszámolni vagy mi. Az órán súgó segítségével és padtársi segítségnyújtással összedobtam a kettest vagy a hármast. Konkrét gyakorló feladatok vagy módszerek érdekelnének amikkel belehet seggelni ezt a gyakorlati részt. A szóbelivel nincs gondom, azt szerintem elolvasgatom és menni fog.

2015. aug. 31. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon durva és komplikált lesz amit írok, de: gyakorolj.
2015. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, jól írja az első. :)


Viszont elég sok mindent tudnak ezek a programok, tehát jó lenne először is egy témajegyzéket szerezni, hogy pontosan mit kérnek számon. Kell-e pl. makrókat készíteni stb.

2015. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Innen szép nyerni.

Itt megtalálod a követelményeket: [link]

Hajrá!

2015. szept. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sidel ***** válasza:

Középszintű informatika érettségihez három éve, mikor érettségiztem, ezek a függvények kellettek:

SZUM, HA, SZUMHA, INDEX, HOL.VAN, FKERES, ÁTLAG, DARABSZAM, DARAB, DARAB2, DARABHATÖBB, DARABTELI, DARABÜRES, MAXIMUM, MINIMUM, LOGIKAI, MARADÉK


Ezeket tanuld meg rendesen használni és akkor nem nagyon érhet meglepetés. A feladatok jó részét, ha nem is mindent, meg lehet ezekkel csinálni. Lehet, hogy kicsit bőrére eresztettem, de ezek azok amiket én valaha használtam (nem feltétlen érettséginél) és 93%-os érettségit írtam.

Az pedig aminek a nevére se emlékszel szerintem az Access lesz. Adatbázis kezelő program. A neten mindkettőhöz találsz régi érettségiket, egyéb gyakorló feladatokat.

Ha kell segítség, nyugodtan írj. Nem túl frissek bennem a tanultak, de már akkor is könnyen mentek.

2015. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Egyenlőre ma volt az első nap, szóval még nem sok minden történt.
2015. szept. 1. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!