Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi értelme lenne ennek a...

Mennyi értelme lenne ennek a két diplomának együtt? Villamosmérnöki mellé egy gépészmérnökit is?

Figyelt kérdés

A tudás és tanulás szempontjából gondolkodtam el ezen, de tudtok olyan szituációt, amikor két ilyen kaliberű diploma együttesen is használható, nagyobb eredmény és fizetést hozott?

Van pozitív hozadéka az egynél több diplomának?



2015. szept. 2. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A több diploma mindenképpen nagyobb mozgásteret jelent a munkaerő piacon.

Konkrét esetet nem tudok mondani, de a határterületek mindig szűkek, és gyakran jól fizetnek

2015. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a határterületen otthonosan mozgó, az nagy érték.
2015. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez a két diploma együtt pl. szerszámgép vezérlések, szervohajtások területén nagyon hasznos lehet.
2015. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet. Feltétlenül hasznos, de ne két BSc legyen inkább MSc-k.

Ha választani kell 2 BSc vagy egy BSc és egy MSc között, akkor az utóbbi a jobb.

2015. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Érdekes elgondolás, de az MSC mennyivel ad használhatóbb gyakorlati tudást a BSC-nél? Mert a felsőbb matematikára kevésbé lesz szükség, mint egy több területet átfogó, nagyobb gyakorlati tudásra.
2015. szept. 7. 12:15
 6/7 anonim ***** válasza:
A két diploma önmagában jó választás, de meglehet jobban is oldani. Nem tudom, hogy már tanulsz-e felsőoktatásban vagy még nem. Szerintem jobb választás lenne, ha jelentkezel gépészre, azt elvégzed és közben felveszed a gépészet szempontjából használható tárgyakat. Ilyenek pl. a programozós, elektronikás, vezérlős tárgyak. (pl villamos hajtásoknál illetve mechatronikai egységeknél jól használható.) Fordítva sztem nincs értelme, mert a gépészet az az általánosabb szakma. Olyan sok van, hogy egy gépészmérnök, aki elektronikával foglalkozik, olyan viszont nem hiszem, hogy sok aki villamosmérnök és mellé akármilyen gépészeti dolog kell neki (vagy ha igen, azt pár hét alatt megtanulja magától kb)
2015. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

A BSc lényegében véve csupán egy általános alapozó képzés. Önmagában senki sem lesz szakértője valaminek egy 3 éves alapszak után. Ez alatt kb. az érhető el, hogy megismerje a matematikai, fizikai és leglényegesebb műszaki alapokat és már halljon is egy-két dologról, de mélyebben érteni nem fog semmihez.

--A potenciális szakmai munkaadók egyre inkább olyan jólképzett szakértőket keresnek, akik önállóan képesek komplex gyakorlati problémákat megoldani. Erre az MSc és még inkább a PhD készít fel. Első kérdés az lesz az interjún, hogy na és csinált már valamit, van már valamilyen tapasztalata? Erre a nyerő válasz az, ha az ember referenciákat (pl. publikációkat, megvalósult alkotásokat, korábbi nagy munkákat stb...) tud bemutatni. Ehhez kell, hogy egy jó témavezető mellett valamit ténylegesen csináljon az ember a diplomamunka illetve TDK ideje alatt, amire igazán az MSc alatt nyílik lehetőség először.

--Persze van egy csomó olyan nem szakmai munkahely is (jellemzően multik), ahova elég egy bármilyen diploma és az, hogy az ember tudjon angolul, meg még egy nyelven, de ehhez meg nem kell 2 mérnöki BSc, hanem 1 db bölcsész vagy gazdasági diploma is teljesen jó.

2015. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!