Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel tudom igazolni, hogy az...

Mivel tudom igazolni, hogy az adott iskolába járok? (nem hallgatói jogviszony igazolásra gondolok, többi lent)

Figyelt kérdés

Nincs még diákigazolványom és csak szeptember 10-től lehet igényelni hallgatói jogviszony igazolást, de nekem 3 napig be kell járnom busszal és jegyet kell vennem, mert addig nem tudok bérletet venni és sokkal drágább lesz az a 7db jegy mint egy bérlet.

Neptunról esetleg nem tudnék valamit kinyomtatni, vagy valahogyan igazolni, hogy tudjak bérletet venni?

Esetleg érdemes-e írnom az iskolának, hogy nem tudjak-e küldeni valamit, vagy csak a hallgatói jogviszony igazolása után illetve a diákigazolványom megérkezése után tudok venni bérletet?

Előre is köszönöm



2015. szept. 3. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A középiskolai diákigazolványod október 31-ig érvényes.
2015. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaja,ahogy az 1. írja!
2015. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi igen azt tudom, de másik városba járok már suliba :(
2015. szept. 3. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (sőt úgy is tapasztaltam), hogy ennek nincs jelentősége. A diákigazolvány az egész országra érvényes, nem az iskolád területére.
2015. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Veszprémbe járok suliba és Várpalotán lakom. De úgy tudom, hogy akkor vehetek bérletet, ha oda járok iskolába vagy ott lakom.

De ezt még sajnos nem tudom igazolni, hogy oda járok.

2015. szept. 3. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban, a 90%-os kedvezményű tanulóbérlet (másmilyen nincs, csak teljesárú) csak az iskola és a lakóhely között váltható meg. Tehát alapesetben a régi igazolványod nem jó erre.


Azt lehetne megpróbálni, hogy egy jogviszony igazolással kérsz útvonaligazolást a busztársaságnál, bár erre hivatalosan nem adják ki, de sok esetben jófejek tudnak lenni.


Más fajta igazolás nem létezik, még ez sem ér hivatalosan semmit. Amikor igényelsz diákigazolványt, utána már pár nap átfutással tudnak kiadni ideiglenes diákigazolványt, azzal már minden kedvezmény igénybevehető.

2015. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Létezik olyan igazolás amit a diákigazolvány igénylése után és megérkezése előtt adnak a hallgatóknak, kb 60 napig érvényes, ennek kellene utána nézned a suli honlapján, vagy utánakérdezni a TO-n vagy nem tudom ki foglalkozik ezzel.
2015. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!