Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vállalhat-e felkészítő magánór...

Wolferl kérdése:

Vállalhat-e felkészítő magánórát az egyetemi tanár egy diákjának, akit később ő maga fog vizsgáztatni?

Figyelt kérdés
Egy tanáromat megkértem, hogy "korrepetáljon" egy tárgyból, hogy a vizsgára minél jobban felkészülhessek, de ő azt válaszolta, ez szerinte szabálytalan. Tényleg?

2015. szept. 3. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az. Nagyon etikátlan lenne, ha vállalná!
2015. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a korrupció egy formája, hiszen fizetsz neki. Magánjellegű kapcsolatnál már nem lehet objektív az osztályzás sem. Ha meg történetesen a hallgató lány, a tanár meg férfi, az még cifrább asszociációkat kelt.
2015. szept. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, úgy etikus, ha minden hallgatójának egyenlő esélyt ad a készülésre, a magánórák ebbe nem illenek bele.
2015. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Gyere hozzam, korrepetallak en ha matekrol van szo
2015. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Viszont kérhetsz konzultációt vizsga előtt. Átnézed a tananyagot, összegyűjtöd a kérdéseket, és kérsz tőle egy időpontot. Ezt bárki megteheti, nincs ezzel semmilyen probléma.
2015. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Talán nem tilos, de súlyosan etikátlan lenne. Ez olyasmi, mintha fizetnél, hogy átengedjen. Viszont ajánlhat egy másik kollégát.

Konzultációt ingyenesen is lehet kérni, de max 1 alkalommal, ha már mindent megtanultál, de néhány dolgot nem értettél meg és nagyon konkrét kérdésed van.

2015. szept. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%

Így van, pontosan erre gondoltam én is, amit EmberAdam3 kolléga írt.

De az az igazság, hogy amióta egyetemi polgár vagyok, nem is hallottam olyanról, hogy egyetemi oktató pénzért, vagy bármilyen módon "korrepetált" volna hallgatókat (max. olyat, hogy ha tömegesen nagyon gáz volt valami, akkor indítottak egy plusz "felzárkóztató" kurzust). Olyanról viszont igen, hogy felsőbb évesek korrepetáltak első-másodéveseket.

2015. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!