Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika vagy informatika...

Fizika vagy informatika érettségi a jobb?

Figyelt kérdés

Mivel szeretnék Gépészmérnök/Járműmérnöki szakra menni ezért ez a két opció maradt mint választható tantárgy az érettségin.


Ugye mindjárt gondolnám hogy az informatika a könnyebb de...


A középiskola alatt csak 9-11.-ig tanultuk az informatikának azt a részét ami az érettségiben szerepel és az utolsó évben nem olyan informatika lesz.

Ezért nem tudnék olyan jól felkészülni az érettségire mint fizikából amiből heti két-három óránk van és még fakultáció is lenne belőle.


Informatikából amíg az érettségi részét tanultuk 4-es, 5-ös voltam de voltak olyan részek ami nehezebben ment és nem is nagyon szerettem azokat a részeket (pl.Excel függvények) Fizikából 3-as, 4-es.


Nem tudom, melyik lenne jobb?



2015. szept. 4. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írja felvin a szaknak az oldala,hogy mindkettőt elfogadják,akkor az info sokkal könnyebb középszinten. Oké,hogy nem tanultad 4 évig,de könnyebb rá felkészülni,viszont a fizika meg "többet ér". Pontszámításban ugyanannyit,ha mindkettőt elfogadják,mint említettem,viszont így nem fogsz készülni fizikából,ami jól jönne egy gépészmérnök szakon (szerintem). Excellel meg semmire se fogsz menni egyetemen,ha felvesznek,akkor ígyis úgyis át kell nézned majd a fizikát.
2015. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szerintem is jobb a fizika egy ilyen szakra :)
2015. szept. 5. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!