Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez miért van? Matematika

Ez miért van? Matematika

Figyelt kérdés
Most jöttem 11.-be. Aátalánosban egész végig ötös voltam matekból,9.-ben emelt matekot tanultam,akkor 3-as voltam belőle. 10.-ben iskolát váltottam,és ott emelt matekos csoport nem volt,így középszinten tanultam,ott is leckeírás nélkül ötös voltam belőle(év végi vizsgám is ötös lett).11.-ben felvettem fakultációra a matematika faktot,így ismét emelt szinten tanulom,viszont sokkal nehezebbnek érzem,mint az alap matekot,nehezebb néhány dolog megértése.Mitől van ez?
2015. szept. 4. 15:02
 1/2 A kérdező kommentje:
9.-ben volt,hogy nem is értettem dolgokat.
2015. szept. 4. 15:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért tűnik nehezebbnek, mert az is. Másrészt: hiányosak az alapismereteid. Amit nem tanultál meg 9.-be, az most üt vissza, mert ugye pl. ha nem tudod kapásból felírni egy függvény szelőjét (ami 9.-es anyag), akkor nem fogod megérteni mondjuk a határértéket meg a deriválást...


Szóval javaslom, az alapokat jól tanuld meg. Ha nem érdekel, akkor meg hagyd ott a fakultációt, mert csak szenvedés lesz.

2015. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!