Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem értem a törit (lehet ezt...

Nem értem a törit (lehet ezt nem érteni?! ), nem látom benne az összefüggéseket, ki mikor hol miért, nem tudnék róla percekig beszélni érettségin. Mit tehetnék a hatékony tanulás érdekében? 19/L

Figyelt kérdés

2015. szept. 6. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak a tanulás legyen hatékony, hanem a források is, amikből tanulsz. Például vannak érettségire felkészítő könyvek, nekem azok váltak be anno.

Meg persze nem árt az sem, ha a tanár logikusan magyarázza az anyagot, és ő maga mutat rá/emeli ki az összefüggéseket. Megfelelő források esetén nem kell félned attól, hogy nem látod át, illetve nem tudsz beszélni egy adott témáról, hiszen egy jó könyv logikusan átláttatja veled az adott problémakört, s elegendő mennyiségű ismeretet tartalmaz, így beszélni is tudsz rendesen.

2015. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Készíts magadnak vázlatot úgy, hogy ne különüljön el a magyar és az egyetemes történelem, tehát sorba vedd időrendbe a történéseket (ez azért jó, mert látod az időbeli párhuzamosságokat és alkotni tudsz egy egészet).

Vegyél magad mellé atlaszt, helyezd el térben is az idő mellett (ez amúgy is elvárás, hogy térben és időben el tudd helyezni az adott korszakot).

Emeld ki a lényeges információkat, csinálj egy vázat, amit kiegészítesz dolgokkal - főbb nevek, események, dátumok.

Ne akarj egyszerre túl sokat tanulni és főleg ne bemagolni! Inkább arra törekedj, hogy egésszé formáld magadban az anyagokat, ne pedig leckéket láss, amiket szóról-szóra vissza kell tudni adni!

A vizualizálás fontos, mert aközben is tanulod, hogy készíted magadnak a vázlatot, ábrákat, összekötöd a teret-időt-neveket-eseményeket.

Ezek a tanácsaim vannak, remélem segítettem:)

2015. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Vázlat de ! teljesen fogalmazd át a saját szavaiddal.


Először ahogy 2es írta de rövid teljes vázlat, ki mikor hol miért MIT. A ki mikor hol miért -ből a fontosabb pont amit kihagytál. A mit? A mi történt?


A rövid vázlat az egészre és adott tanleckékre is érvényes. Azt bővítsd ki részletekkel. Tehát ne a részletek sokaságát vedd végig.

(x ország y királya megtámadta z országot ... kor, oka ez és ez. majd x ország segítséget kért ... év után q országtól így legyőzték x támadó országot. 2 év béke után x ország újabb támadást hajtott végre z ország ellen. + térképen is nézd)


Ezt jól tagoltan írd le vázlatfüzetbe (nekem volt +füzetem is erre). Ne emelj ki mindent mert akkor a kiemelés értelmetlenné válik ha már végül minden valamilyen színnel ki van emelve. 2 elég. Egy aláhúzott kiemelés a könyvben is (ezzel kezdd) és egy oldalsó függőleges kapocs ahol még fontos részletek vannak.


Ha megtanulsz jól kiemelni azzal már megértésre szorítod magadat.


Nézd a kapcsolatokat érdekeket, ezek adják az összefüggéseit, e nélkül csak eseménysor lenne.


Sokat segít ha hozzáolvasol a tananyagon kívül is mert más szóhasználatokkal is találkozol.


Amíg nem értesz egy kapcsolatot ne menj tovább, olvass utána stb.


Keress neten pl össz európai stb timeline képeket róla, ott látszik melyik ország kultúra hogy virágzott időrendben.

2015. szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:

*elírtam bocsi :)


x ország y királya megtámadta z országot ... kor, oka ez és ez.


majd z* ország segítséget kért ... év után q országtól így legyőzték x támadó országot.


2 év béke után x ország újabb támadást hajtott végre z ország ellen. + térképen is nézd

2015. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!