Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Platón Lakoma című művét...

Platón Lakoma című művét összefoglalná nekem valaki?

Figyelt kérdés
Már másodjára olvasom, de még mindig nem értem. Kell majd belőle egy kb. 2 oldalas beszámoló. Köszi a segítséget előre is! :)

2015. szept. 18. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ülnek az asztalnál, és mindenki elmondja, hogy mi szerinte a szerelem. Érdemes kiemelni azt a vígjáték szerzőt, aki az androgünokról beszél, mert az egy viszonylag fontos/ismert része.


Illetve a végén Szókratész beszél, sokáig, Diotima tanítását mondja ugye el. Ez a lényeg a legfontosabb. Ha a vonalhasnonlatot ismered, akkor érdemes belevenni, azzal, hogy ott a jó ideája van ugye a csúcson, itt a szép, tehát ez inkább esztétikai mű, mint filozófiai.


Nekem van egy viszonylag hosszú, 4 oldalas írásom, ami csak a platóni Erósszal foglalkozik, ha gondolod, azt még kivonatolhatom. :)

2015. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, nem is asz asztalnál. :D Náluk ugye nincs asztal. :D Vagyis van valami, de ők a földön ülnek:D
2015. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kerevet a neve, amin etkeznek.


Egyebkent ha atlantisz kiados Platon-muvet olvasol, akkor az utoszoban -ha nem is osszefoglaljak- de eleg sok mindent elmondanak a mu fontos elemeirol+ha az osszes labjegyzetet elolvasod, akkor azert mar neked is ossze kene tudnod foglalni. A Platon-muvek szerintem remekul olvashatoak, erhetoek, nem olyanok mint pl. egy 20. Szazdi fenomenologus ertekezese.

2015. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#1 válaszoló: azt nagyon szépen megköszönném. :)
2015. szept. 19. 09:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Illetve nem is ertem, az atlantisz kiados konyvekben az elejen ott van egy rovid osszefoglalas, azt siman ki lehet boviteni. Ennyire inkompetens vagy?
2015. szept. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!