Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? 8. os vagyok,...

Mit csináljak? 8. os vagyok, ugye most fogok felvételizni és anyám kitalálta hogy menjek a radnótiba (elte gyakorlo gimije szóval elég erős) Többit írom komiba mert hosszú lesz. XD

Figyelt kérdés

2015. szept. 23. 18:31
 1/8 A kérdező kommentje:

igazából jótanuló vagyok 4-5 de azért a matekkal időnként eléggé megszenvedek (matekom3as lett tavaly). és csak azért akarja hogy odamenjek mert a tesom (11.5 hónap van köztünk és oviba bevárt ezért egy osztályba járunk) mikrobiologus akar lenni és mellette még jó tanuló is. Én mondtam neki hogy nem akarok oda menni mert föl se vennének,nem is érdekel, nyelvet akarok tanulni(ezért akartam a kazinczyba menni,de az nem jó mert az nem református,pedig a 10. Legjobb)

Erre aut mondta hogy menjek egyetemre (és mivel ő.tanár )a kollégái szerint onnan biztos fölvesznek. Erre mondtam hogy van fősuli is meg fizetős is (kitudnánk fizetni) persze azért szeretnék egyetemre járni(teologia)de attol még nem akarok oda menni

2015. szept. 23. 18:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kicsit zavaros a történet. annyi biztos, hogy egyetemre, főiskolára felvehetnek a legrosszabb gyűjtősulibol is. és az ország egyik legjobb gimijében is van aki a minimum ponthatàrt sem éri el.

én is az országos listàban élén járó gyakorló gimiben végeztem. jó volt a képzés, az órákon lehetett haladni, intelligens volt a társaság. én nem bántam meg, hogy odamentem.

de ha neked van konkrét elképzelésed, hogy nyelvibe szeretnél menni, akkor odamenj.


egyébként miért fontos anyukádnak, higy református legyen? szerintem attól még gyakorolhatod a hited, hogy sima gimiben tanulsz, sőt kb mindenhol van hittan választhatòan.

azz viszont nem értek egyet, hogy te már nyolcadikosan kényelmesen kijelented, hogy fizetősre mész úgy is. miért? én úgy gondolom, hogy lehetek milliomos is, hogyha van lehetőség ingyen tanulni, akkor miért érjem be fizetossel? mire elvegzi valaki az egyetemet koltsegesen, az árából vehetne egy házat is kb...és azért szórta ki a sok pénzt, mert nem volt kedve megeroltetni magát.. ez a hozzaallas nagyon gáz.

2015. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy fizetősre szeretnék menni hanem azt ha nem jönne össze a fizetős akkor esetleg van egy olyan lehetőség is.persze azért ki ne akarna nemfizetősre menni...Köszi a válaszod!egyébként csak azért szeretné ha református suliba járnék mert akkor onnan szerinte nagyobb az eséje hogy fölvegyenek teologiára.
2015. szept. 23. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros a sztori, énsem értek mindent, de:

A Radnótiban nem csak 8 és 6 osztályos gimi van? Van 4 osztályos is, ahova 8. oszt. után lehet menni?


"Az intézmény a nyolcosztályos gimnáziumba, illetve a nyelvi előkészítő évvel induló hatosztályos gimnáziumba hirdet felvételt. "

2015. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vesznek fel a Radnótiba, hármas matekkal nem is fognak, akkor az egész probléma ugrott.
2015. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. szept. 25. 06:31
 7/8 anonim válasza:
100%

8. után tuti, hogy nem fogtok tudni a Radnótiba jelentkezni, csak 8 és 6+1 osztályos felvételik vannak. Ráadásul, ha a nyelvek érdekelnek még csak nem is ez lenne a legjobb neked.


Szerintem próbáld rábeszélni anyudat egy olyan sulira ahol te is jól érzed magad és olyan dolgot tanulhatsz amit igazán szeretnél.

2015. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2015. szept. 26. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!