Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az élet egy gépész...

Milyen az élet egy gépész mérnöki szakon?

Figyelt kérdés
Úgy értem, tudom, hogy rengeteg a tanulni való,de ettől függetlenül mennyire "élvezhető" az egyetem. Mennyire érdekes a tananyag? Akit valóban érdekel a téma és a szak az nem is foga annyira nehéznek találni? Vagy tényleg csak szenvedés az az x év egy gépészmérnöki szakon?

2015. szept. 24. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nehéz, de ha tényleg érdekel, akkor simán vállalható, bármelyik egyetemen.
2015. szept. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A Szegedi MK-ról mi a véleményed?
2015. szept. 25. 21:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Oszinten? Semmi. BME-re jartam, igy arrol tudok csak nyilatkozni, mas egyetemrol nem akarok tapasztalat nelkul megalapozatlan velemenyt mondani.
2015. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne :) Mekkora hátrány ha pl nincs az embernek emeltszintű érettségie,tehát csak középszinten tanulta a matekot és fizikát? Tényleg olyan nagy az ugrás a középiskolai szinthez képest?
2015. szept. 27. 16:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Valaki?
2015. okt. 18. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Matekból és fizikából is a középszintű anyagtól kezdik az oktatást. Mindent megtanítanak amire szükséged lesz, de igen, nagy az ugrás a középsulihoz képest (főleg tempóban). Előny, ha matekot emelt szinten tanult az ember, mert akkor a legelején picit könnyebb dolga lesz, de ez az előny amúgy is gyorsan eltűnik.
2015. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Óriási az ugrás, igen. Célszerű fizikából, vagy matekból emeltezni.

Ha nem teszed az sem baj, de akkor legjobb ha már most elkezded magadtól megtanulni az integrálást, deriválst, meg alapvető általános géptani feladatokat. Ezekből első félévben kb. 80%-os a bukási arány.

2015. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi. A deriválást, integrálást megpróbálom valamilyen szinten elsajátítani. Tudnátok ajánlani valamlyen könyvet ami segít ezeknek a gyakorlásban, olyanra gondolok ami a legalapvetőbb dolgoktól kezdi el. Illetve nektek mennyi szabadidőtök volt/van az egyetem mellet. Belefér azért néha egy kis lazítás? Mondjuk péntek este elmenni valahová(mozi, buli), vagy ha nem vagy zseni, akkor tényleg nincs szabadidőd és szociális életed?
2015. dec. 15. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás, Integrálszámítás.


Obádovics J.Gyula: Felsőbb matematika.


Holics László: Fizika

2015. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!