Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek, ez a tervem...

Szerintetek, ez a tervem (álmom) sikerülhet? Ha szerintetek esetleg nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

Szóval a tervem a következő: érdekelnek a reál tudományok(programozás, matematika, fizika), ezért érettségi után (most vagyok végzős) elmegyek mérnökinformatikára. A szak elvégzése és munka találás után vagy egyből, vagy 2-3 évre rá jelenkezek pszichológus képzésre, majd MA után szakosodom, és elkezdek pszichológusként dolgozni (addig programozó leszek a suli mellett).


Tudom, nehéz lesz munka mellett tanulni, de unokabátyám programozó (elég nívos helyen), és mondta, hogy ez pont nem az a szakma, ami kötött. Van, aki 9-től/6-tól dolgozik, kinek hogy jobb, csak a 8 óra legyen meg.


Tegyük fel, 25 évesen már elvégzem a mérnökinfót, majd 2 év dolgozás után, 27 évesen elkezdem a pszichológiát.

<---

Ez az álmom.



2015. szept. 25. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Jó és ennek mi értelme?
2015. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert mindkettő érdekel...
2015. szept. 25. 18:11
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem én leszek/vagyok az egyetlen, akinek 2 vagy több diplomája lesz/van.
2015. szept. 25. 18:12
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát ha ez az álmod, akkor miért ne? Simán sikerülhet.
2015. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Persze, de az okosabb emberek úgy szoktak két szakmát választani, amiket jól tudnak együtt hasznosítani.

Ez két olyan szakma, ami tökéletesen üti egymást, egyiknek sem veszed egy cseppnyi hasznát sem a másik területén.

Innentől kezdve ez így nem más csak a saját időd vesztegetése a semmiért.

Ha érdekel mind a kettő válassz egyet amiből meg akarsz élni a másik meg lehet hobbi.

2015. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát, én nem tudom magamat elképzelni életem végéig ugyanabban a "szakmában", ezért gondoltam, hogy hasznos lenne mondjuk 25 éves koromtól 36-37 éves koromig programozóként tevékenykedni, majd utána pszichológusként élni. Ez azért is lenne előnyös, mivel akkorra már tapasztaltabb lennék, nem 27-28 évesen jövök ki az egyetemről, és próbálok "okosságokat" mondani nálam 30 évvel idősebb embereknek.

(Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb ez, mintha 18-20 évesen kezdeném, érettségi után az egyetemet, csak azt, hogy szerintem ez is egy járható és helyes út.)

2015. szept. 25. 18:26
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
Az a baj, hogy ahhoz hogy barkinek megmondhass valami okosat, 10 evet tanulni, aztan 10 evnyi gyakorlatot kellene szerezni. Igy 50-60 eves leszel mire elkezdesz praktizalni...
2015. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van egy "ismerősöm" (egy ismerősöm ismerőse), aki 26 éves, és már magánrendelője van, praktizál. Na most akkor mi?
2015. szept. 25. 19:42
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Még mindig baromság, de ha neked ez kell hát csináld...
2015. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Semmi értelme. Az hogy most egy ismerős ismerőse 26 évesen praktizál nem jelent semmit (ráhagyhatta az apja a prakszist vagy bármi). Átlagban több éves szakmai tapasztalat (meg nem kevés pénz) kell magán prakszis indításához.

Főleg ha most teszem azt 36-37 éves korodig csinálod az infót akkor utána ott leszel 37 évesen nulla szakmai tapasztalattal pszichológiából. Saját prakszist nem fogsz tudni indítani, de így nagyon fel se vesznek, hogy legalább tapasztalatot szerezz.

Nem kell életed végig 1 dolgot csinálnod, de akkor próbálj 2 olyan diplomát, amik valahogy kapcsolódnak egymáshoz.

2015. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!