Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha két félév után abba hagyom...

Ha két félév után abba hagyom a főiskolát fizetnem kell?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott képzésben vagyok. Ha két félév után abba hagyom a főiskolát, mindenképpen fizetnem kell, vagy vannak más lehetőségeim is? Februárban szeretnék felvételizni egy másik (NKE) egyetemre, már csak azt nem tudom, hogy hagyjam ott az iskolát első fél év után és menjek el dolgozni, vagy maradjak még egy fél évig (kapnék ösztöndíjat + lenne diákigazolványom, így tudnék vállalni diákmunkát...)

Válaszokat előre is köszönöm szépen.



2015. okt. 5. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én feleslegesen nem pazarolnám el azt a félévet.

Egyébként diákmunkát már passzív félévvel is lehet vállalni, így meggondolandó.

2015. okt. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha passziváltatom magam a 2. félévben, majd szeptemberben sulit váltok (tehát abba hagyom a másik iskolát), akkor nem kell vissza fizessem a tandíjat?
2015. okt. 5. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, 1 aktív félév után szabadon dönthetsz a kiiratkozásról, mindenféle visszatérítési kötelezettség nélkül.
2015. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!