Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy orvos...

Hogyan zajlik egy orvos átlagos napja?

Figyelt kérdés
Szeretnék orvosi egyetemre jelentkezni és jó lenne teljes képet kapni, hogy mit "vállalok" ,ha ezt a szakmát választom. A lelkesedésem és az elhivatottságom (szerintem) meg van hozzá és a segítésen túl , nagyon érdekel a dolog tudományos háttere is. Előre is köszönöm, ha valaki időt szakít a válaszra!

2015. okt. 7. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

én ugyan nem orvos vagyok, de kórházban dolgozom és onnan van egy pár orvos barátom. nekik ilyen a napjuk(ezek a belgyógyászok időbeosztása):

-kb 8-du 4-ig van úgymond a rendelési idő, de ezt senki nem tartja szinte. van aki 6-ra vagy 7-re jár be a közlekedés miatt mert akkor nincs még dugó és többnyire fél5-5 körül haza tudnak menni, de volt olyan is, hogy este 9kor láttam hazamenni az egyik dokit.


-ügyelet: nálunk 24 órás, de akkor sem tudnak másnap reggel lelépni csak legkorábban 10 vagy dél körül(akkor van a nagyvizit).


sokan még másodállást is vállalnak. még a rezidensek is. ez inkább háziorvosi ügyelet különböző cégeknél.


A radiológusoknak sokkal jobb dolguk van nálunk.

8-du 2-ig van a rendelés hétköznap ezen kívül meg ügyelet és akkor behívás alapján kell jönni. vagyis ha egész nap nincs semmi akut beteg egyáltalán nem kell jönniük dolgozni. amúgy ők is járnak szabadidejükben 100 felé másodállásba.


sztk-ban annyival jobb elhelyezkedni, hogy ott tényleg fix a munkaidő és nincs ügyelet.

2015. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Szóval nagyon le vannak strapálva? A napi 10 óra munka elég megterhelő lehet ilyen nagy felelőséggel....

2015. okt. 7. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

Nyilván attól függ, hogy

1. milyen szakterületen dolgozik az adott orvos,

2. mióta dolgozik,

3. hol dolgozik.

2015. okt. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok ismét.


Biztos le vannak csórik strapálva, de nem nagyon látom rajtuk. Néha egyik-másik panaszkodik, de többnyire jó kedélyű vidám embereknek ismerem őket.


amit még akartam mondani az a szabadság. elvileg kötelező lenne kiadni, de ez nincs így.

az egyik doki pl nyáron 1 vagy max 2 hetet volt szabin, mert előbb azokét kellett kiadni akik mennek valamilyen továbbképzésre/konferenciára stb és a "kicsik" meg csak utánuk mehetnek szabira. így jött ki ez a kevés nap.

2015. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi mégegyszer :)
2015. okt. 7. 18:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen doki
2018. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!