Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsak angolt?

Hogyan tanítsak angolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kollégám megkért, hogy hetente egyszer üljek le vele angolozni, mert szeretné ő is elkezdeni. Nem nyelvvizsga kell neki hirtelen, csak szeretne ő is jól kommunikálni a külföldi vásárlóinkkal(egy kis élelmiszerbolt, szóval semmi komoly).


Na most az a helyzet, hogy én erős középszinten beszélem az angolt, de még soha a büdös életben nem tanítottam.


Sajnos az általános iskolai tankönyveim már nincsenek meg, ezért arra gondoltunk, hogy beülünk egy könyvtárba tanulni.

Ti milyen könyvekből tanítanátok alapszintet? Felnőtt emberről van szó, tehát ilyen mesés történetek nem hiszem, hogy jók lennének. (Count Horror és Boris félék). :D


A másik kérdésem: Mit tanítanátok neki először? Szavakat vegyünk példamondatokban, vagy az angol mondatok felépítésével kezdjem? Vagy csak a tankönyv szerint kezdjünk el megoldani feladatokat?


Ti hogyan csinálnátok? Vagy ha már csináltátok, milyen módszerek jöttek be nektek?


A srác nagyon nagyon alapszinten beszél angolul, sajnos azonkívül, hogy "This Pálinka good", még nem tud összetettebb mondatokat alkotni.


Előre is köszönöm a segítségeteket!


2015. okt. 11. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Én sem tanítottam soha angolt. Viszont mivel élelmiszerboltról van szó, én azt javasolnám, hogy az ott előforduló, mindennapi szófordulatok átvételével kezdjétek, és azon át vezesd be neki a nyelvet.

Gyakoroljatok szóban sokat, különböző párbeszédeket szituációkat, mert úgyis azon van a hangsúly.

Ha már fejlettebb szintre jutott a kollégád, akkor nézzen angol filmeket, akár feliratosan, vagy olvasson angol könyveket, újságokat.

2015. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!