Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék naponta akár 12...

Hogyan tudnék naponta akár 12 vagy több órát is tanulni?

Figyelt kérdés
Sajnos amikor hazaérek az egyetemről, fáradt vagyok, és alig pár óráig tudok odafigyelni, miután majd elalszom a fáradtságtól. Szükségem van arra, hogy ennek sokszorosát is tanulásra tudjam fordítani.
2015. okt. 19. 20:37
 1/4 A kérdező kommentje:
És mondjuk a szükséges 7-8 óra alvást 5-6-ra csökkenteni.
2015. okt. 19. 20:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem butaság lenne ennyit tanlni, mert semmi értelme nincs, egyszerűen nem fog az agyad, ha masszívan koncentrálsz ilyen sokáig.

Szerintem tanulj 1 órát, tarts fél óra szünetet, majd megint 1 óra, megint fél óra szünet. Közben igyál sokat. 4x1 óra után tarts egy hosszabb szünetet. És legkésőbb 11-kor feküdj le. Ha nem vagy fáradt, sokkal könnyebb tanulni.

Felesleges "tizenkétórázni", csak a saját idődet pazarlod el vele.

2015. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Erre a 3 vagy 4 évre rááldozom a pihenésem vagy az egészségem, ha cserébe sikerül ezt a sulit elvégezni, de muszáj ennyit tanulnom mert lemaradásaim vannak, amikre nem tudok építeni. A szórakozást már eleve amennyire lehet, kiiktattam.
2015. okt. 19. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:
De hiába akarsz 12 órát tanulni, semmi értelme nem lesz, mert ennyi nem lehet. Ha kipihent vagy, úgy sokkal többet és jobban tudsz tanulni.. Nem a mennyiség, hanem a minőség a lényeg.
2015. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!