Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár szeretnék lenni, de úgy...

Tanár szeretnék lenni, de úgy érzem rossz irányba szakosodtam, rendkívül motiválatlan is vagyok, mit gondolsz (többi lent)?

Figyelt kérdés

Földrajt-történelem szakos hallgató vagyok. Valójában a fő problémám, hogy teljesen motiválatlan vagyok. Ez a 7. félévem BSC-n, már simán végezhettem volna, bár a hivatalos tanrend szerint a tanárii szakirály BSC 7 félév, tehát mondhatni jó vagyok...A gond azzal van, hogy rendkívül motiválatlannak érzem magam, azt érzem, hogy nem érdekel az egész, nem érdekel a töri, a földrajz még talán...úgy érzem csak vonaglok és szenvedek, viszont mindig is az volt az álmom, hogy taníthassak. A képességeimmel nincsenek gondok, inkább a motiváció hiánya, ami komoly gondot okoz. Úgy érzem megbénultam. Hétfőre például egy jó kis előadást kellene összedobnom, de nem megy...csak fekszem az ágyon, és nem csinálok semmit...


23/N



2015. okt. 23. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Jelentkezz újra idén tanári szakra a tárgyaidat pedig fogadtasd el. Egyértelműen lejön az írásodból,hogy léped kell. Menni fog és jobban is jársz a tanári végzettséggel. Sok sikert!
2015. okt. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Őszi depresszió. Most már végezd el az egyetemet, aztán utána majd kitalálod magad. Esetleg szedjél orbáncfűkivonatot.
2015. okt. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
hát, ha nem érdekel az, amit majd taníthatsz, akkor a diákok nevében kérem, hogy felejtsd el az oktatást..
2015. okt. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanár vagyok, tanárként fel kell magad építeni évek alatt, nem jön magától. A tanításhoz meg kell érni agyilag és személyiségileg, ami nem feltétlen az iskola befejezésével együtt következik be. Gyakorlatban oktatni teljesen más, mint elméletet hallgatni a felsőoktatásban. Majd kialakítod a saját módszereidet, a lényeg, hogy minél változatosabb óravezetésre törekedj, mert ma frontális munkával nem lehet lekötni a diákokat. Mindegy mit tanítasz, mert ez csak eszköz ahhoz, hogy fejleszd a tanulóidat a tárgyon keresztül, és megtanítsd őket az életre. Nem ártana már most figyelni arra, miként tudsz töltekezni, hogy ne égj ki. Remélem, segítettem.
2015. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek! Kedves utolsó, köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataid! Gyakran gondolok arra, amit te is írtál, hogy ez csupán "eszköz" arra, hogy megtanítsuk a gyerekeket a nagybetűs életre. Az is lehet, hogy kapunyitási pánikban szenvedek (magam sem tudom), mert van, hogy mérhetetlen erőt érzek magamban, úgy gondolom jó helyen vagyok, viszont van a másik oldal..hogy újra feltör bennem a kétely. Nagyon szeretem a gyerekeket, imádok segíteni, tanítani, adakozó személyiségnek tartom magam, emiatt is érzem, hogy alkalmas lennék a pályára, azonban mindig ott van a bizonytalanság..Lehet, hogy csak megerősítésre lenne szükségem, ami tovább motiválna.


Köszönöm a válaszokat!

További tapasztalatokat/véleményt szívesen fogadok.

2015. okt. 24. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem pont történelem-földrajz szakos tanárként kell elhelyezkedned, hanem más pedagógiai területen, pl kolégiumi nevelőtanárként vagy továbbképzés után fejlesztő pedagógusként.
2015. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha kételkedsz magadban, az annak a jele, hogy felülvizsgálod magad, reflektálsz magadra, ami jó. Majd úgyis végzel egy csomó tematikus továbbképzést, ami még jobban fejleszt, valamint a legtöbbet természetesen a diákoktól lehet tanulni, ők őszinték, és visszajeleznek feléd kíméletlenül :) Az elején úgyis lesz mentorod, aki segít. Várd meg először a gyakorlótanítási tapasztalataidat. A kapunyitási pánik jellemző a korosztályunkra, de majd túl leszel rajta.

Ajánlom ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=XLolPx4lbOQ


(4-es voltam)

2015. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!