Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szenvedés. Egyrészt értelmetle...

Szenvedés. Egyrészt értelmetlen. Lemerít. Nem tudom mellete azt csinálni amit szeretnék. Ez a suli számomra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

És kifejtem bővebben. Jelenleg 17 éves lány vagyok (:'D), 11. osztályos tanuló, természettudományok (biokémia) profilon, egy elég jó iskolában. A helyzet az, hogy nyílvánvalóan profilt tévesztettem, mert főtantárgyaim között vannak a biosz, kémia, fizika, matek és ezek közül én egyikért sem vagyok oda. Sőt, azáltal, hogy egyre inkább nyomják le a torkomon, egyre inkább megutálom őket. De valójában nem tudom lenne-e olyan profil, amit szeretnék tényleg. Azért választottam ezt, mert nem tudtam, hogy mit akarok. És ez egy olyan osztály, ahonnan elmondások szerint szinte bármilyen irányba lehet továbbhaladni. Na meg barátok miatt is jöttem ebbe az osztályba, mivel más tényezők annyira nem befolyásoltak, és akkor meg legalább egy ennyi legyen. Vagy hogy mondjam.

A helyzet a következő: Utálom azt tanulni amit itt kérnek tőlem, ilyen formában, utálom az állandó stresszhelyzeteket, amiket az iskola nyújt, utálom, hogy korán kell keljek, ez nem az én életformám, utálom, hogy teljesen lemerít, és mellette majdhogynem semmire nem vagyok képes. Nem látom értelmét, hogy én ezekkel foglalkozzak, hogy ezekbe időt és energiát fektessek, mert nekem ez várhatóan nem fog megtérülni. 10. osztály végefele és végén azt hiszem depressziós voltam. Teljesen tönkrementem ettől. Akkor fogalmazódott meg bennem az, hogy én-ezt-ilyen-formában-nem-fogom-folytatni. Na persze még ugyanitt vagyok. Hála a Jóistennek kialakítottam egy látásmódot, így a depresszió már annyira nem kerülget. De még mindig szívemből gyűlölöm. Mivel csak a 10 osztály kötelező, ezért most nagyon ott van bennem, hogy igen, otthagyhatnám a sulit.

Nagyon össze-vissza írok, remélem végigolvasva valami kihámozható lesz belőle.

Életcélom az, hogy kőgazdag legyek, és mindig azt csináljak, amit akarok, és úgy, ahogyan azt akarom. Tehát végülis a célom az ez, csak ennek megoldását abban látom, hogy bármit meg tudok venni.

Tudom, hogy ezt nem könnyű elérni, hogy ez nem egy olyan dolog, ami egyik percről a másikra történik. De én ezt tűztem ki célul, és hiszem, hogy képes vagyok véghezvinni.

Vállalkozni szeretnék, nagy ötleteket megvalósítani, tőzsdézni. Valahogy így képzelem el. Vannak konkrétabb terveim is, csak azokat nem tárnám itt ki.:D A lényeg az, hogy nem érzem azt, hogy ehhez az iskolám ilyen formában, segítséget nyújt. Nem érzem azt, hogy én most azáltal, hogy iskolába járok, valami számomra hasznos dolgot csinálok. Sőt, inkább úgy érzem, hátráltat. Mivel annyira lemerít (Engem (engem!) az kikészít fizikailag, hogy reggel 8-ra, néhol 7-re, be kell mennem, és 6-7 órákat bent kell üljek, délutánonként le vagyok fáradva, aludnom kell ahhoz, hogy használható legyek bármire, ez időigényes nagyon. És emellett szellemileg is teljesen leszív. Nincs lelkierőm semmire. Ez a másik nagy gondom. Mivel olyan dolgot csinálok, amit tényleg gyűlölök.)

Rövid megjegyzés: Beilleszkedési problémáim nincsenek, osztálytársakkal, iskolatársakkal nagyon jól kijövök, jól érzem magam velük, ez az egyetlen jó az egészben, és egyrészt ez is tart még itt. Egyes tanárokkal voltak-vannak problémáim, amiatt, hogy nem tanulok/tanultam, és emellett hogy mindig kiálltam magamért.

Folytatom. Tehát én legszívesebben most nekifognék annak, amivel a későbbiekben foglalkozni szeretnék, amit szeretek, de az iskola mellett nem vagyok képes rá. Rosszul vagyok már ettől. Hétköznapokon tönkre vagyok menve, a hétvége áldás, és olyankor tudok kicsit azzal foglalkozni, amivel akarok. De ez ehhez nem elégséges idő. Ebbe sokkal többet kell befektetnem. S én tényleg komolyan neki akarok már fogni.

Így nem tudom mit csináljak. Gondolkodtam magántanulóságon, de az nem tudom, hogy megy, és meglehet, hogy az sem az én világom. Mert végülis ugyanezeket a sz.rokat kéne tanulnom, csak úgy ahogy én akarom.

Amin nagyon sokat gondolkodtam, az az iskola otthagyása. Ezt nagyon sokan valamiért úgy értelmezik, hogy ez egyenlő azzal, hogy egy sültbunkó, semmire sem jó paraszttá válok. De én azzal, hogy otthagyom a sulit, nem hagynám abba a tanulmányaim. Csak olyan dolgokkal foglalkoznék, amik érdekelnek, amiket szeretek. De ez egy hatalmas döntés. És lemondanék a 12 osztályról, az érettségiről, egyetemről. Ami egy életre szól.

A másik meg az, hogy igazából úgy szeretném otthagyni a sulit, ha már valamilyen vállalkozásom beindulna. De a suli mellett, meg nincs elég energiám és időm, hogy ezt összehozzam. Szóval ez egy ördögi kör.

Tényleg nem tudom mit tegyek, milyen irányba mozduljak. Ha itt vagy, akkor feltételezem, hogy elolvastad a kisregényem, köszönöm neked, és ha már ennyit megtettél, kérlek fejtsd ki véleményed. Bármiből tanulhatok. Köszönöm.



2015. okt. 31. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Tehát tanulás nélkül szeretnél kőgazdag lenni, és ahhoz szerinted egy érettségi sem kell, nemhogy magasabb végzettség. Vannak ilyen "munkák", persze. Hát, akkor hagyd ott a sulit és csináld, amit kigondoltál! Aztán ha nem sikerült, majd a napi 12-16 óra minimálbéres melód mellett leteszed estin. Addig is legalább a jellemed fejlődik. Az is nyereség.
2015. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen azzal nem szállnék vitába, hogy az iskola amellett, amit a tanórákon tanítanak, sok mást is nyújt. Közösségben élést, bizonyos helyzeteket, hihetetlen élményeket, tehát mindenféle tapasztalatot. De úgy gondolom, ezekről nem kéne teljesen lemondanom. Vagy, ha ezekről igen is, de a nem suliban töltött éveim alatt, nem ücsörögnék a szobám sarkában, akkor is mindenfélét csinálnék, tehát én, úgy gondolom, így is rengeteg tapasztalatot gyűjtenék be, legfennebb különbözőket, mint az iskolában tehetném. !!Egy nagyon fontos dolog, amit nagyon sokan nem tudnak megérteni. Ez egy teljesen más út. Teljesen más. Tehát bizonyos szemszögből nem is összehasonlítható a sulissal. Mert különböznek. Nem tudom elég jól fejeztem-e ki magam. Remélem érthető voltam.
2015. okt. 31. 20:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem mondtam, hogy tanulás nélkül. Hanem azok nélkül, amiket nekem most tanulnom kell. Említettem, hogy tanulmányaim nem hagynám abba, csupán más formában folytatnám. Folyamatosan tanulnék, mert úgy gondolom mindig van mit, de nem látom azt, hogy a kovalens kötések szereplnének az én jövőmben. Vagy az idegpályák, vagy bármi ilyesmi, amibe most rengeteg időt és energiát kéne fektessek, de mint, mondtam, nem használnám fel soha. Ez olyan, mintha rengeteg pénzért vennék egy hatalmas mittudomén káposztát, nézegethetem, nem is rossz, ha van, de nincs amit kezdjek vele. Tehát értelmetlen pénzkidobás volt. Én így látom, lehet vitatkozni.
2015. okt. 31. 20:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, mondjuk a káposzta rossz példa, mert azt meg lehet enni.:)) Csak viccelek, gondolom mindenki érti amit mondok.
2015. okt. 31. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Arany bogaram, ha te tőzsdézni szeretnél oda olyan matematikai érzék kell, hogy a füled kettéáll..

Vállalkozás, cégalapítás, miegymás. Van fogalmad arról, mi fán terem az? Láttál már ilyet közelről? Ez nem úgy működik, hogy na akkor én holnap céget alapítok, még ha meg is van, hogy mit szeretnél csinálni ahhoz tőke kell, emberek, illetve piszok szerencse és ha valahogy be is indul akkor is bármelyik nap belebukhatsz. Főleg mindenféle végzettség, élettapasztalat KITARTÁS (!) nélkül (én is rühelltem bizonyos tárgyakat a gimiben, sőt.. merem állítani, hogy majdnem mindenki így van ezzel).

Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de ne éld bele magad a mesevilágba. Ha ott hagyod a sulit, és belekezdesz ebbe az... akármibe amit szeretnél csinálni, és történetesen belebuksz, aminek azért te is átérzed, hogy meg van a maga esélye, mihez kezdesz? 20 évesen mehetsz vissza a középiskolába, vagy mehetsz három műszakba valami gyárba, ahová felvesznek 8 általánossal (opcionálisan esetleg egyszerre a kettőt).

Én azt javaslom, hogy húzd ki ezt a másfél évet (esetleg válts sulit, ha ez nem tetszik), de ha vállalkozni szeretnél, vagy pénzügyekkel szeretnél foglalkozni, ahhoz rengeteget kell tanulnod.

Sok sikert mindenhez.

2015. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást. Nagyon ügyelnem kell, hogy ne tiszteletlenül írjak vissza, mivel ezt a lealacsonyító, hülyének néző stílust sértőnek érzem. Szerettem volna ezt kimondani. És most nem szeretném azt hallgatni, hogy hát, kislány az életben pedig jobb, ha hozzászoksz az ilyenkhez, mi lesz, ha már ettől sírsz. Nem erről van szó. Valószínűleg életem további részében is, ha csak tehetem, megpróbálom rendezni az efféle problémáim. Tehát minimum kimondom, mert ezt látom helyénvalónak.

És igen, nyílván egy olyan dolog miatt hagynám ott az iskolát, amiről semmit nem tudok, soha nem foglalkoztam vele, csak egy égből pattant gondolat. Nem. Természetesen amennyire tudom beleásom magam a dolgokba, folyton tanulok, csak pont ez a problémám, hogy az iskolában egyáltalán nem ezzel kapcsolatos dolgokat tanulunk, viszont mellette meg ebből nem tudok annyit tanulni, amennyit szeretnék. És ebből következik, hogy nem is tudnám elkezdeni azt amit szeretnék, mert igen, úgy gondolom nincs még meg az elegendő tudásom hozzá, és ezt nem is tudom kellő ütemben fejleszteni az iskola mellett. És ugyebár, amint említettem már, úgy hagynám ott az iskolát, ha ez a valami MÁR beindulna. De nem tudok így foglalkozni vele. Remélem most így elég érthető. Tehát ezért alakult ki ez az ördögi kör. És ebből próbálok valahogy kitörni, próbálok megoldást találni.

A kitartásról szeretnék egy annyit mondani, hogy hogy tartsak ki amellett, aminek nem látom értelmét, tehát egyszerűen nem akarom. Mert feltételezem, hogy azért emelted ki ezt a szót, mert az iskolára utalsz vele, hogy nem tudok kitartani. Nem pár tantárgyról van szó, amit rühellek. Engem maga az a tény zavar, hogy rengeteg időt és energiát kell beleöljek, de nekem ez minimálisan válik majd valószínűleg hasznomra. És hogy ehelyett csinálhatnám azt, amivel viszont tényleg kezdhetném megalapozni az életem.

Igen, érzem, hogy megvan az esélye a belebukásnak, de minek nincs? A legjobbra törekszem. És én úgy gondolom, ha jól csinálom, nem tudok annyira belebukni, hogy ne tudja újra felállni. Tehát ez rajtam áll, hibák következménye. (Ne gondoljon senki arra, hogy én azt gondolom, hogy egy tökéletes vállalkozást tudok indítani, de vannak ilyen elővigyázatossági dolgok, hogy pl. mindig félre van téve egy annyi pénz, hogyha belebukok is, újra tudom kezdeni, meg hasonlók.)

Egyetértek azzal, hogy rengeteget kell tanulnom, de erre keresem valójában most a megoldást! Hogyan tegyem ezt az iskola mellett? Mert egy darabig biztos, hogy úgy kell, ha majd esetleg egyszer ott is hagynám. Vagy mihez kezdjek most?


Maradok tisztelettel,

a kérdező.

2015. nov. 2. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Most írod itt a regényeket meg minden..de tök hasztalan. Iratkozz egy kozgazdasági iskolába, vagy menj át matek szakra.
2015. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Látszik, hogy nagyon (ne vedd rossz néven) bele vagy kattanva ebbe a mi lesz belőlem-tanulmányok-munka spirálba, ami teljesen érthető, hiszen (mivel nincs jobb dolguk és saját maguk is félnek) mindenhonnan ezeket nyomják egy amúgy is nehéz korban lévő gyereknek. A lényeg, hogy lazulj egy kicsit el, ne gondolkozz ezen annyit, a dolgok sokszor kialakulnak maguktól, vagy jön valami, amire nem is gondoltál korábban. Rengeteg időd van még eldönteni, hogy mit akarsz, pl. ha 1-2 év kimarad most vagy később, most még soknak tűnik neked, de hidd el nem az. Tehát nyugodtan hagyd ott a fenébe azt a helyet, ha ennyire frusztrál.
2015. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!