Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit kell tanulni ahhoz,...

Mennyit kell tanulni ahhoz, hogy valaki erdész legyen?

Figyelt kérdés

Na és erdészmérnök?

Hány év, milyen kemény,mennyi matek?


A kettő munkája miben különbözik pontosan?


Megéri ennek tanulni? Külföldön jó állásnak számít?



2015. nov. 9. 12:53
 1/2 anonim válasza:

Erdőmérnöknek tanulok épp. Sok a matek, de szerintem nem vészes (Matematika 1, Matematika 2, Statisztika) Van bőven fizika is lásd: Fizika 1, Fizika 2, statisztika, elemi szilárdságtan. (Ezeken kívül van még út tervezés és hídépítés is, csak, hogy senki se unatkozzon.) :)


A képzési év 5+X év. (ahol az X ritkán 0, de általában 1 vagy 2)


Sok a beadandó és sokat kell tanulni. Némelyik vizsga nagyon nehéz... Nem a tananyag miatt, hanem a tanár miatt. Van 1-2, az "Én majd eldöntöm, hogy ki lesz erdőmérnök!" hozzá állású tanár. Náluk a vizsga igen csk embert próbáló és az az X azért van a képzési időben.


Sokat kell tanulni... de legtöbb ami kell az a szerencse.


Viszont jó a társaság.

2015. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ja és szerintem van munkalehetőség. Nem fogsz belőle meggazdagodni. Csak akkor éri meg ha tényleg erdész akarsz lenni.


Technikusiról nem tudok beszélni.

2015. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!