Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már felsőoktatásban tanulok,...

Már felsőoktatásban tanulok, nemsokára diplomázom, de emelt érettségit akarok csinálni olyasmiből, amiből még nincs. Milyen feltételei vannak ennek?

Figyelt kérdés

Megtehetem suli mellett, hogy újra érettségizem, amíg még hallgatója vagyok az egyetemnek?

Szeretnék tovább tanulni, máshol, és ott más érettségi kell, ezért pótolnám, ami hiányzik. Csak nem tudom, megtehetem-e ezt úgy, hogy már felsőoktatásban tanulok. Lehet ilyenkor is érettségizni? Vagy meg kell várni, míg nem leszek hallgató?


2015. nov. 14. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán megteheted! :)
2015. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet, megyei kormányhivatalnál kell jelentkezni, pénzbe kerül (26.000 Ft az emelt szintű).



"Ha a vizsgázó rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal, Magyarországon bármelyik vizsgatárgyból bármelyik vizsgaidőszakban tehet

érettségi vizsgát, függetlenül attól, hogy a középiskolában tanulta-e az adott vizsgatárgyat, az adott vizsgatárgyból van-e érettségi

eredménye, illetve milyen szintű érettségi eredménye van. Az "új" érettségi vizsgák száma nincs korlátozva, életkorhoz sincs

kötve, és a vizsgázó egy adott vizsgatárgyból annyiszor tehet érettségi vizsgát, ahányszor azt szeretné. Egy vizsgaidőszakban egy

vagy akár több vizsgatárgyból is lehet „újra” érettségi vizsgát tenni"

2015. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, simán lehet ilyenkor is érettségizni, egyáltalán nem zárja ki egymást a két dolog. Az Oktatási Hivatalnál vagy valamilyen érettségit tartó iskolában tudsz jelentkezni, ennek nem tudom a pontos menetét, viszont fizetned is kell érte (20 ezer forint körül van a közép, 25 körül az emelt). De egyáltalán nem akadály az, hogy egyetemre jársz. Max. annyi, hogy a tavaszi érettségi időszak átfed a vizsgaidőszakkal.
2015. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A jelentkezéssel vigyázz, mert valami nagyon korai határidő van. Én is újraérettségiztem egyetem mellett. Akkor talán január eleje volt a határidő a májusi érettségire. Érdeklődj mielőbb. Ha egy gimibe bemész, ott is tudnak jelentkeztetni.
2015. nov. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!