Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utolsó éves vagyok a főiskolán...

Utolsó éves vagyok a főiskolán és most fogom írni a diplomamunkámat. Milyen jó tanácsokat adnátok egy kezdő szakdolgozatírónak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sajnos aki eddig volt a konzulensem nem tud már vállalni, ezért konzulensváltás áll előttem. A témán szociológiai jellegű (hátrányos helyzet és a tanulásban akadályozottság kapcsolata).


Érdekel még a gyógypedagógusok kiégésével kapcsolatos téma is, valamint a gyógypedagógusnak készülő hallgatók személyiség- és készségjellemzőinek felmérése.


Az első és második bekezdésben lévő téma is más oktatónál van. Az egyikük több éven át tanított, a másikuk még nem; és ezért is hezitálok hogy melyik témát és kit válasszak? Sajnos csak egyszer lehet témát és konzulenst is választani.


Ti hogyan döntöttétek el mi legyen a témátok?

Szerintetek inkább válasszam konzulensnek aki tanított vagy aki nem, de a nála lévő téma is érdekel?


2015. nov. 16. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj valakitől arról, milyen az a tanár, aki még nem tanított. Sajnos elég sok az olyan oktató, aki szinte hátráltatja az embert szakdolgozatírásnál, nem pedig segíti, szóval jó erről előre tájékozódni. Nem tudom, mennyi időd van dönteni, de érdemes lehet rövid pillantást vetni a szakirodalomra, eddig mennyien és milyen módon foglalkoztak az adott témákkal. Ez segíthet dönteni.
2015. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!