Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jobb matekból?

Hogyan lehetnék jobb matekból?

Figyelt kérdés
Általánosban jó voltam matekból, viszont 7. 8. fele kezdett nem érdekelni a tanulás és 8. végén már közel álltam a bukáshoz. 9-től magasról tettem az egészre és meg is buktam persze nem csak matekból. Most esti gimibe járok, szeretném helyrehozni amit eddig elcsesztem. A gimnázium első két évét letudtam, de itt újra kell tanulnom mert két éves a képzés. Most döbbentem rá, 100%, hogy meg fogok bukni, ha nem szedem össze magam... Most olyan feladatok vannak előttem amikkel nem tudok mit kezdeni... kifejezés, valós szám, egynemű stb. az ilyen fogalmakkal nem vagyok tisztában tehát már a szövegértésnél leakadok. a 10.-es anyag viszonylag ment, de a 9-ből semmit nem értek. pl. (y/x)^2 = 1/(y/x)^2 Miért?! Hogy jön oda az 1? Az ilyeneknél leakadok, de egy másodfokú egyenletet, vektoros feladatokat simán megoldok. Inkább a hosszabb feladatok mennek, minnél több a szám annál hamarabb megértem a logikáját. Az lenne a kérdésem, hogy miket kéne átnéznem, melyek a legalapvetőbb fogalmak, számolási szabályok amikre tudnék építkezni? Mert jelenleg csak egy nagy káosz van a fejemben.
2015. nov. 24. 13:05
 1/3 EagleHUN ***** válasza:

Sok gyakorlással és ismétléssel. (Ha nagyon nem megy korrepetálással.)

Illetve próbáld meg hétköznapi dolgaidba belevinni. Én például anno az iskolába menet a vonatról mindig láttam a távolban a Kékestető körvonalait. Fogtam és kiszámoltam hogy kb ilyen messziről látszódhatna maximálisan a legteteje ha tökéletesen sík lenne a földfelszín.

Ilyen példákkal is érdemes gyakorolni, hogy az érdeklődésed (érdeklődési köreid) is belevidd és fönntartsd.

Nincs is annál rosszabb ha csak a száraz tananyagot próbálod megtanulni úgy hogy nem érdekel, vagy nem látod (még) mi értelme van számodra.

Ezt kell megkeresned.

2015. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Crisopher ***** válasza:

Én azt javaslom, keress valakit, aki érti és el is magyarázza neked. Fontos, hogy legalább heti szinten le tudjatok ülni 1-2 órára tanulni. Mindenképpen kezdj el azon gondolkozni, kit tudsz ismerőseid közül erre megkérni, ha nincs más, akkor keress valakit, aki pénzért korrapetál (de ugye először ismerőst jobb megpróbálni a költségek miatt).

Az az igazság, hogy a matematika az egy olyan tudomány, ahol minden egymásra épül. Ha nem érted az alapokat, nem fogod érteni a többit sem. Például a logaritmust elég nehéz úgy elmagyarázni, hogy valaki nem érti a hatványozást. Szóval mindenképpen be kell hoznod az eddigi lemaradásodat.

A matematika gyakorlás. Ezt komolyan kell venni, tehát rá kell szánni az időt, és egy-egy témában nagyon sok típusfeladatot meg kell oldani, mire rutinszerűvé válik, és már könnyen megy. Én azt javaslom, semmiképp se sajnáld rá az időt és energiát.

De hidd el, ha szorgalmasan tanulsz, akkor behozhatod a lemaradást, és megértheted a tananyagot.

2015. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Különtanárra nem nagyon van pénzem sajnos. Szép lassan lépésenként megpróbálom egyedül összerakni. Ha kell, visszamegyek az alsós anyagig. Nem akarok érettséginél a kettesért izgulni... . Köszönöm a válaszokat
2015. dec. 7. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!